22.9°C

Pływacy ponownie na podium

17 marca 2021 10:03 | autor: redakcja/KS Narwal

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy KS Narwal Międzyrzec Podlaski w Zimowych Mistrzostwach Województwa w pływaniu. Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe. Zdobyli też osiem medali.

Zawody odbyły się w dniach 12-13 marca na pływalni AQUA Lublin. Rywalizowano w kategoriach: młodzik 12-13 lat, junior 14-15 lat i OPEN. Na starcie stanęło 350 zawodniczek i zawodników z 23 klubów.

KS Narwal Międzyrzec Podlaski wystawił 7-osobową reprezentację. Wszyscy podopieczni trenera Wojciecha Lubańskiego poprawili swoje rekordy życiowe, a kilka wyników zasługuje na szczególne wyróżnienie. Szybkie pływanie przełożyło się na wysokie miejsce w klasyfikacji na poszczególnych dystansach. Zawodnicy Narwala zdobyli 8 medali (3 złote, 4 srebrne i 1 brązowy), co dało im 9 miejsce w klasyfikacji medalowej. Zapracowali na to:

Jakub Jakimiak (kat. OPEN, jako 18 latek należał do najmłodszych złotych medalistów w tej kategorii): pierwszy na dystansie 50 i 200 st. dow., drugi na dystansie 100m st. dow. i 50m st. mot., trzeci na 400m st. dow.

Franciszek Korulczyk (junior): drugi na dystansie 50m st. grzb. i czwarty na 50m st. dow.

Filip Pocztarski (młodzik): pierwszy na dystansie 50m st. dow. i drugi na 100m st. dow.

Przebojowo do grona najlepszych sprinterów w stylu dowolnym w województwie i kraju wdarł się Filip Pocztarski. Zajął on trzecie miejsce w klasyfikacji na najlepszego zawodnika mistrzostw w kat. młodzików 12-13 lat (rywalizowało w tej kategorii 87 zawodników). Jakub Jakimiak w tej klasyfikacji w kategorii OPEN zajął wysokie czwarte miejsce.

W zawodach tuż za podium z nowymi rekordami życiowymi uplasowali się: Wiktoria Karwowska, Cezary Cap, Wiktor Mironiuk i Piotr Morgunowicz.

Warto dodać, że Cezary Cap i Wiktor Mironiuk startujący w kategorii junior 14-15 lat jako rocznik młodszy, popisali się bardzo dobrymi startami, które sklasyfikowały ich w kat. 14-latków w pierwszej trójce.