6.8°C

Dobre starty pływaków w Kozienicach

27 marca 2023 19:32 | autor: redakcja

Pływacy KS Narwal Międzyrzec Podlaski wzięli udział w zawodach Kozienice Sprint Cup. Zdobyli tam siedemnaście medali, w tym siedem złotych.

Zawody odbyły się 18 marca, a rywalizowało w nich 161 zawodników z 16 klubów. Narwal wystawił 14-osobową reprezentację, która w klasyfikacji medalowej zajęła wysokie 4 miejsce z dorobkiem 17 medali (7 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych).

Wszyscy nasi zawodnicy w swoich startach pobili rekordy życiowe. Na podium stawali: Julia Babicka (trzecia na 50m st. mot.), Lena Piwowar (pierwsza na 50m st. klas. i 50m st. dow. oraz druga na 100m st. zm.), Zuzanna Stefaniuk (pierwsza na 50m st. grzb.), Olena Babych (trzecia na 50m st. klas.), Klaudia Kocińska (trzecia na 50m st. klas.), Filip Pocztarski (pierwszy na 50m st. dow., drugi na 50m st. grzb. oraz trzeci na 50 m st. mot.), Maksymilian Cap (pierwszy na 50m st. klas. i 100m st zm., trzeci na 50m st. dow.), Karol Syryjczyk (pierwszy na 50m st. grzb. oraz trzeci na 100m st. zm.), Aleks Waszczuk (drugi na 50m st. grzb.), Hubert Terlikowski (trzeci na 50m st. klas.).

Ponadto miejsca tuż za podium zdobywali: Magda Sitarczuk, Natasza Suchodolska, Bartek Miłosz i Krystian Kociński.

W klasyfikacji na najlepszych zawodników Lena Piwowar (kat. 12 lat) i Filip Pocztarski (kat. 14-15 lat) zajęli pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast Maksymilian Cap był drugi w kat. 12 lat. Ponadto Filip Pocztarski został najlepszym zawodnikiem imprezy w kat. OPEN. (Info/foto: KS Narwal Międzyrzec Podlaski)