Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Bili rekordy na Zimowych Mistrzostwach Polski

24 grudnia 2022 15:55 | autor: redakcja
Filip Pocztarski (z prawej) zdobył brązowy medal w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich (foto: KS Narwal Międzyrzec Podlaski)

Trzech zawodników KS Narwal Międzyrzec Podlaski startowało w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Zdobyli jeden medal i pobili rekordy życiowe i klubowe.

W Olsztynie w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich wziął udział Filip Pocztarski. Na dystansie 50m stylem dowolnym z czasem 0:23.90 zdobył brązowy medal, tracąc do złota siedem setnych sekundy, a do srebra zaledwie dwie setne sekundy. Czas jaki międzyrzeczanin uzyskał w finałowym wyścigu jest nowym rekordem klubowym juniorów 14-letnich, a poprzedni (0:24.00) należał do Jakuba Jakimiaka.

W Olsztynie Filip wystartował również na dystansie 100m st. dow. Awansował do finałowego wyścigu, a w nim z czasem 0:54.10 zajął 6 miejsce w kraju.

W Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15-letnich, które odbyły się w Gliwicach, „Narwala” reprezentował Wiktor Mironiuk. W swoim ulubionym stylu grzbietowym Wiktor wystartował w wyścigach na dystansie 50, 100 i 200m, bijąc we wszystkich przypadkach swoje rekordy życiowe i klubowe. Na 100 i 200m st. grzbietowym uzyskane wyniki dały mu miejsca w Finale B. Na dystansie 50m wywalczył awans do Finału A, w którym ostatecznie zajął 8 miejsce w kraju.

W Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich w Gorzowie Wielkopolskim startował Franciszek Korulczyk. On również błysnął formą ustanawiając nowe rekordy życiowe i bijąc rekordy klubowe na 50 i 100m st. grzbietowym, zarówno w kategorii 16-latków jak i OPEN. Na dystansie 50m uzyskał wynik 0:27.19, a na 100m – 0:58.78, co dało mu 10 i 11 miejsce w Polsce.