Historius YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Wyścigi z kijkami

25 lipca 2017 09:43:05 | autor: redakcja
W sobotę 22 lipca na międzyrzeckich jeziorkach rozegrano IV etap Pucharu Lubelszczyzny w Nordic Walking.

V edycja Pucharu Lubelszczyzny w Nordic Walking (fot. Marlena Matejek)

Zawody już po raz drugi zorganizowała międzyrzecka Fundacja "W Te Pędy”, której pomagał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W rywalizacji wzięło udział około 250 zawodników, najwięcej na dystansie 5 kilometrów. Wśród panów w tek kategorii zwyciężył dwukrotny mistrz Europy Piotr Wetoszka z TKKF Krzna Biała Podlaska. Na piątym miejscu uplasował się Łukasz Wróbel z Międzyrzeca Podlaskiego. Wśród pań na tym dystansie najlepsza była Katarzyna Jendruchniewicz – szefowa Fundacji "W Te Pędy”.

Bieg na 10 kilometrów wygrał Paweł Siejko z Fundacji "W Te Pędy”, a drugi był Grzegorz Rychlik. Wśród pań triumfowała Alicja Słowińska z Siedlec. Na 13 miejscu zawody ukończyła Aneta Orkisiewicz z Fundacji „W Te Pędy”.

Rywalizację osób niepełnosprawnych na dystansie 5 kilometrów wśród panów wygrał Mariusz Szaniawski z Łukowa. Szósty był Robert Kowieski z Fundacji „W Te Pędy”. Wśród pań zwyciężyła Anna Karwowska z Łukowa. Tuż za podium na czwartym miejscu była Anna Janik z Fundacji „W Te Pędy”.

Na zwycięzców zawodów czekały okazałe puchary i medale, które wręczali m.in. starosta Mariusz Filipiuk i wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników zawodów szereg atrakcji. Można było m.in. podziwiać popisy dwóch międzyrzeckich strongmanów - Mateusza Skrzata i Dariusza Nowosielskiego, którzy nosili na plecach ciężary o wadze 330 kg i przetaczali 400-kilogramowe opony. Po biegach międzyrzecki MOSiR zapewnił możliwość relaksu nad wodą udostępniając bezpłatnie kajaki i rowery wodne.

WYNIKI ZAWODÓW


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male