YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Z burmistrzem o kolejowych problemach

26 stycznia 2015 13:19:09 | autor: redakcja
Problemy związane z modernizacją linii kolejowej będą tematem spotkania z mieszkańcami, które odbędzie się w poniedziałek (26 stycznia) o godz. 18 w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 przy ul. Partyzantów 8 (świetlica szkolna).

Organizatorem spotkania jest radny Robert Idzikowski. Dominującym tematem będa problemy zwiazane z pracami modernizacyjnymi linii kolejowej i przebudową przejazdu na ul. Partyzantów. Swoja obecność na spotkaniu potwierdził burmistrz Zbigniew Kot. Ponadto radny zaprosił Roberta Matejka - przewodniczącego Rady Miasta, Mariusza Filipiuka - przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego, Janusza Skólimowskiego - wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Bialskiego, Piotra Kazimierskiego - wójta gminy Drelów oraz Krystynę Beń - dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.

Na pociąg trzeba przyjść wcześniej

"W związku z licznymi pytaniami mieszkańców o termin udostępnienia dla ruchu pojazdów przejazdu kolejowego w ul. Partyzantów informuję, że wykonawca nie jest w stanie określić dokładnego terminu otwarcia przejazdu. Zgodnie z informacją wykonawcy, przypuszczalnie nastąpi to do 30 stycznia 2015 r." - możemy przeczytać w komunikacie podpisanym przez burmistrza, który opublikowano na stronie internetowej Urzędu Miasta.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. obiecywały, że pod koniec stycznia zorganizują w Międzyrzecu konferencję prasową. Na razie nie podano jednak daty tego spotkania.

Tymczasem jeden z internautów poinformował nas o nowych utrudnieniach związanych z wyłączeniem z ruchu peronu 1: "Pociąg do Warszawy odjeżdża z peronu 2. Jeśli mieszkasz na Berezowskiej, to po kupnie biletu wracasz na Berezowską, idziesz na przejście przy Zahajkowskiej, przejściem podziemnym dochodzisz na peron 2 (...) czyli tylko jedna droga dla wszystkich by dojść na peron 2 i wrócić… to może potrwać do maja. OBY."

Wybierając się w podróż pociągiem, warto zarezerwować dodatkowe kilka minut, tak by nie spóźnić się z dojściem z kasy na peron.


Międzyrzecki dworzec PKP - remont na finiszu


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (4 lutego 2015 16:52:33) przejazd Do ;gościa; wyjdż na spacer ,coś tam drgnęło. huuuuhuuu autor: GOSIA
    (28 stycznia 2015 00:36:45) przejazd Dajcie spokój 2 miesiące robić to co można w tydzień kompromitacja ,ale jak się ma sponsora co płaci za nic nierobienie to normalka u nas w kraju,jeden robi 10 stoi albo wcale nikogo nie ma,witamy w Polandi hahaha autor: gość
    logo male