6.5°C

Huragan walczy do końca

1 maja 2013 10:05 | autor: mw
Juniorzy starsi: Victoria Parczew - Huragan Międzyrzec 0:2 (30.04.2013)

Po ciężkim spotkaniu juniorzy starsi pokonali na wyjeździe Victorię Parczew 2:0.

Huragan zagrał ten mecz osłabiony brakiem trzech piłkarzy z podstawowego składu. Do Parczewa nie pojechał najlepszy snajper międzyrzeczan - Piotrek Wojtczuk. Nie było też Przemka Sergieja i Huberta Zaniewicza. Pełne spotkanie rozegrał w końcu Radek Puścian, jednak przerwa w treningach spowodowana kontuzją sprawiła, że jest on jeszcze daleki od swojej formy.

Spotkanie, zwłaszcza w pierwszej połowie, nie stało na najwyższym poziomie. Piłkarze obu zespołów dosyć niemrawo poruszali się po boisku.

Lider II Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych zdążył się już nieco przyzwyczaić do tego, że większość przeciwników chowa się przed nim za podwójną gardą. Tym razem jednak gospodarze robili to bardzo umiejętnie.

- Victoria to zespół, który strzela mało bramek, ale też mało ich traci – komentował po spotkaniu trener Jacek Syryjczyk. - Potrafią grać w defensywie. W spotkaniu z nami z przodu mieli jedynie dwóch wysuniętych zawodników, reszta była skoncentrowana na obronie.

Przez większość spotkania młodzież z Huraganu bezskutecznie usiłowała rozbić parczewski mur. Sytuacje do strzelenia bramki były – cztery w pierwszej połowie i siedem w drugiej. Gospodarzy z opresji ratował jednak bramkarz.

Pokonać go udało się dopiero w 85 minucie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Rafała Kwaśniewskiego piłka spadła w pole karne między zawodników obu zespołów. Pierwszy dopadł do niej Jakub Skrodziuk i Huragan mógł cieszyć się z prowadzenia.

Po stracie bramki gospodarze ruszyli do przodu, nieco się odkryli i błyskawicznie zostali skarceni. W 87 minucie Rafał Kwaśniewski ładnym podaniem uruchomił Krystiana Kociszewskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Victorii i nie zmarnował tej szansy.

- Wygrał lepszy zespół – stwierdził trener Syryjczyk. - Widać było w tym spotkaniu nasz potencjał. Chłopakom należą się brawa za to, że grali i walczyli o zwycięstwo do końca. Ten wysiłek został nagrodzony.

Victoria Parczew – Huragan Międzyrzec 0:2 (0:0)

Bramki: Skrodziuk 85, K. Kociszewski 87

Huragan: Wojciech Makaruk – Rafał Mojs (66’ Marcin Tkaczuk), Dominik Marczuk, Jakub Skrodziuk, Filip Kwaśniewski – Łukasz Bartoszuk (88’ Rafał Filipek), Paweł Adamczyk, Rafał Kwaśniewski, Radek Puścian – Krystian Kociszewski (88’ Rafał Lipiński), Patryk Kociszewski (76’ Jakub Sykacz).