9.1°C

Ostre strzelanie w Turzych Rogach

10 czerwca 2013 09:59 | autor: mw
Tur Turze Rogi - Huragan Międzyrzec 2-8 (09.06.2013)

W 23 kolejce rozgrywek Klasy A Huragan pokonał na wyjeździe Tura Turze Rogi aż 8:2. Tym zwycięstwem międzyrzeczanie zapewnili sobie pierwsze miejsce w lidze.

Tuż przed meczem nad boiskiem w Turzych Rogach przeszła ulewa. W efekcie piłkarzom przyszło grać na grząskiej murawie, na której piłka często zatrzymywała się w wodzie lub dostawała poślizgu. Bardziej zmotywowani wyszli na ten mecz gospodarze, którzy walczą o utrzymanie w Klasie A. I już na początku szczęście się do nich uśmiechnęło. W 2 minucie Daniel Rostek stracił piłkę w środku pola, co dało piłkarzom Tura okazję do kontry. Napastnik gospodarzy znalazł się sam na sam z naszym bramkarzem i wykorzystał sytuację. Sześć minut później było już jednak 1:1. Pięknym strzałem z około 18 metrów w okienko bramki przeciwnika popisał się Marcin Kieruczenko. W 21 minucie w polu karnym faulowany był Piotrek Wojtczuk, a rzut karny egzekwował Kieruczenko, ponownie wpisując się na listę strzelców. W Końcówce pierwszej połowy Wojtek Makaruk popisał się dalekim wyrzutem piłki do Adama Osieja, ten pociągnął 30 metrów i w pełnym biegu dograł do Wojtczuka, który podwyższył rezultat na 3:1.

W drugiej połowie strzelecki festiwal rozpoczął w 61 minucie Piotrek Wojtczuk, który trafił do siatki po podaniu Adama Osieja. Dziesięć minut później za zagranie piłki ręką w polu karnym sędzia podyktował drugi w tym spotkaniu rzut karny. W roli egzekutora ponownie wystąpił Marcin Kieruczenko. W 73 minucie po kontrze gospodarze strzelili bramkę na 2:5. Huragan odpowiedział trzy minuty później bramką Jakuba Zaniewicza, któremu podawał Krzysztof Antoniuk. W 81 minucie do siatki trafił ten ostatni, po podaniu Rafała Kwaśniewskiego. Wynik spotkania ustalił w 90 minucie Krystian Kociszewski po podaniu Gabriela Urbaniuka.

- Przypieczętowaliśmy tym spotkaniem awans do Klasy Okręgowej z pierwszego miejsca – mówi trener Jacek Syryjczyk. – Piłkarsko byliśmy bezwarunkowo lepsi, goli mogło być dwa razy więcej. Gospodarze grali przede wszystkim bardzo ostro. Jednak było to bardziej spowodowane brakiem umiejętności niż złośliwością - dodaje trener Huraganu.

Efektem ostrej gry piłkarzy Tura były dwie kontuzje w naszym zespole. W 54 minucie z boiska musiał zejść Jakub Skrodziuk z powodu urazu stopy, a pięć minut później opuścił je Daniel Rostek, którego jeden z przeciwników kopnął w staw skokowy.

Tur Turze Rogi – Huragan Międzyrzec 2:8 (1:3)

Bramki dla Huraganu: Kieruczenko 8, 21(k) i 71(k), Wojtczuk 45 i 61, Zaniewicz 76, Antoniuk 81, K. Kociszewski 90

Huragan: Makaruk – Starzyński, Tusz, M. Łobesko, Skrodziuk (54’ Antoniuk), Zaniewicz, Kieruczenko, Rostek (59’ R. Kwaśniewski), Korniluk, Osiej (74’ Urbaniuk), Wojtczuk (80’ Krystian Kociszewski)

23. kolejka - 9 czerwca

Agrosport Leśna Podlaska - Wenus Oszczepalin 3:3

Polesie Serokomla - Krzna Rzeczyca 3:0 (walkower)

14.Krzna Rzeczyca231326-77

Na mecz do Turzych Rogów Jacek Syryjczyk mógł zabrać kilku graczy z ekipy juniorów starszych, którzy w sobotę w zaległym spotkaniu II Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych zainkasowali punkty „za darmo”. Włodawianka Włodawa nie była w stanie zebrać zespołu i nie przyjechała do Międzyrzeca oddając punkty walkowerem.

Zaległe spotkanie z 15. kolejki – 08.06.2013

Huragan Międzyrzec - MLKS Włodawianka Włodawa 3:0 (walkower)

LKS Wojan Olimpia Miączyn - LKS Mazowsze Stęźyca

Huragan Międzyrzec - UKS Niedźwiadek Chełm (godz. 11)

okręgówka
    Jesteśmy w okręgówce !!!! I co dalej ??????
    autor: Kibic

(16 czerwca 2013 18:10)
    wygrany

(16 czerwca 2013 14:04)
    mecz
    16 stadion ostatni mecz seniorów na własnym boisku !!!!!!!!!!!!!

(16 czerwca 2013 13:05)
    komedia
    Konrad niedługo będziesz śpiewał Więckowskiemu jak słynny ''Jarząbek''z kultowej komedii S. Bareii który stojąc przy szafie na dzień dobry śpiewał:''łubu dubu łubu dubu niech nam żyje Prezes naszego klubu niech żyje nam !!!!
    autor: kibic

(16 czerwca 2013 10:25)
    równowaga
    Żeby była jasność nikt nie chce dzielić środowiska sportowego a już napewno siatkarzy i piłkarzy bo na tym polu pomiędzy nimi[zawodnikami]jest pełna sympatia i zgoda.Niesprawiedliwość dotyczy preferencyjnego finansowania UKS przez miasto o czym napisał we Wspólnocie redaktor M.Pietrzela.Siatkarzy wspierają również bogaci sponsorzy których banery reklamowe wiszą w hali sportowej.Swoją drogą ciekawe jaki są to kwoty ale napewno bardzo duże skoro siatkarze opływają w dostatek w postaci sprzętu obozów sportowych itd.a o których piłkarze mogą tylko pomarzyć.Jak popatrzeć na poziom sportowy obu sekcji to przewaga jest jednak po stronie biednej piłki nożnej bo to z tego środowiska wywodzą się czynni reprezentanci Polski [A.Jędżejewicz B.Tymoszuk]

(16 czerwca 2013 09:33)
    Ciekawe co by się działo gdyby tak dwóch siatkarzy z podstawowego składu stwierdziło że musi jechać za chlebem na zachód. Podejrzewam że pan burmistrz i panowie radni z zarządu stanęliby na głowie aby go zatrzymać. Z jedenastki Huraganu dwóch chłopaków wyjechało i nic nie zrobiono aby im pomóc i zatrzymać.

(16 czerwca 2013 09:07)
    do Ja
    na dodatek imprezy są robione pod siebie.
    autor: popieram kibica.

(16 czerwca 2013 07:54)
    Do Ja
    A co ty tak Prezesa bronisz! Jak zajdzie taka potrzeba to sobie wynajmie lepszego adwokata od ciebie.Skoro o garnku mowa to trzeba przyznać że ten siatkarski jest ciągle pełny, piłkarski niestety pusty.Ale skoro w zarządzie klubu jest trzech radnych w tym Prezes ,to jakże miałoby być inaczej.

(14 czerwca 2013 11:40)
    gadanie
    co tu duzo gadac wystarczy policzyc kuby mlodziezowe pilki noznej isiatkowej w lubelskim to wystarczy z kometarz

(13 czerwca 2013 14:15)
    do kibica
    Mirek po co ty się udzielasz na tym forum, piszesz że nie samą siatkówką Międzyrzec żyje a zrób tyle imprez - turniej w siatkę co Prezes Więckowski wtedy będziemy mogli podyskutować. Jak byś był mądry to wziąłbyś się za twoją wspaniałą młodzież, zamiast siedzieć na necie. Organizuj im turnieje a nie przyjdziesz piątki poprzybijać - wtedy nie będzie żadnej zazdrości. Nikt nikomu z garnka nie zabiera całe życie w Międzyrzecu była tylko piłka nożna, czas pomyśleć o innych dyscyplinach - póki co nie wiadomo czy siatkarzy wystąpią w 2 lidze - bo oczywiście chodzi o finanse. Nie pisz głupot.
    autor: Ja

(13 czerwca 2013 12:16)
    Ładna mamy dziś pogodę. Dziękujemy Panie Burmistrzu! Ps. wpisujcie ulice ;)))
    autor: Zarówie

(13 czerwca 2013 11:52)
    I kto by pomyslal ze sukcesy Huraganu to przede wszystkim zasługa Pana Burmistrza Grzyba i jego polityki pro sportowej oraz całkiem niemałych nakładów na piłkę nożna w Międzyrzecu. Dziękujemy Panie Burmistrzu
    autor: Bolo

(13 czerwca 2013 10:34)
    Jak myślicie jaki będzie wynik meczu z Polesiem Serokomla? Ja uważam że bedzie 4-0. Piłkarze powinni godnie pożegnac się z A klasą przec własnymi kibicami. Ostatnio było słabo. Był remis z Branicą oraz porażka z Dąb Dębowa Kłoda.

(13 czerwca 2013 07:30)
    niekoniecznie
    Pod względem sportowym jest super prawdopodobnie trzy awanse.Seniorzy okręgówka junior starszy I liga junior młodszy raczej też I liga wojewódzka. Ilość zrzeszonych i trenujących zawodników jest rekordowa jak nigdy dotąd około 200 zawodników gorzej z kasą.Nadzieją na polepszenie sytuacji są tworzone w dwójce klasy sportowe piłkarskie one odciążą trochę budżet klubowy i polepszą minimalnie sytuacje finansową piłkarzy.Należy zwrócić uwagę na to że piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną sportową w naszym mieście i że nie samą siatkówką Międzyrzec żyje a której jest pełno na każdym kroku

(12 czerwca 2013 23:51)
    Oj źle się dzieje z międzyrzecką piłką.

(12 czerwca 2013 21:44)
    Przy takim finansowaniu piłki nożnej jak obecnie wszystko na co będzie stac Huragan to środek tabeli okręgówki. Dla przykładu takiego snajpera jak Piotrek Wojtczuk pewnie zaraz ktoś skusi. A w Huraganie nie maja żadnych argumentów aby go zatrzymać!

(12 czerwca 2013 19:18)
    do horvata
    mylisz pojecia najpierw trzeba awansowac do 4ligi itam grac a nie ja wygrac

(12 czerwca 2013 16:47)
    Kto wybiera się na mecz z Polesiem Serokomla?

(12 czerwca 2013 15:43)
    Okręgówka
    Myślisz, ze samą młodzieżą uda się ugrać 4 ligę? Może i tak, ale to bardzo trudne, ponieważ jeśli są naprawdę zdolni to będą mieli propozycję grania w innych klubach nie patrząc daleko m. in. Orlęta Radzyń Podlaski, Orlęta Łuków, Podlasie Biała Podlaska, Podlasie II Biała Podlaska, Lutnia Piszczac.
    autor: Horvath

(12 czerwca 2013 08:01)
    do horvatha
    wzmocnien nie trzeba mlodziez mamy zdolna nawet na 4 lige tylko jest problem jak ich zatrzymac wmiescie

(11 czerwca 2013 19:01)
    Okręgówka
    Właśnie, zapomniałem o pieniądzach. Mimo wszystko gratulacje się należą, bo chłopaki chyba grają za darmo.

(11 czerwca 2013 15:43)
    awans
    W niedzielę ostatni mecz u siebie w klasie A. A więc wszyscy na stadion, aby podziękować zawodnikom za awans.

(11 czerwca 2013 07:53)