miasto Międzyrzec Podlaski

I znów gonili wynik

22 kwietnia 2013 17:40 | autor: mw
Mecz Wenus Oszczepalin - Huragan 2-3 (2-0) (21.04.2013)

W pierwszej wiosennej kolejce Huragan Międzyrzec zagrał na wyjeździe z Wenus Oszczepalin. Zespół Jacka Syryjczyka po ciężkim meczu wygrał 3:2, choć do przerwy przegrywał 0:2.

- Wróciliśmy z dalekiej podróży – stwierdził z ulgą po tym spotkaniu trener międzyrzeczan.

Na małym nierównym boisku w Oszczepalinie rzucając piłkę z autu można dośrodkować w pole karne. Wykorzystali to gospodarze w 11 minucie. Michał Nowak spóźnił się nieco z interwencją. Wprawdzie piłka trafiła najpierw w poprzeczkę, jednak dobitka była celna.

Huragan przeważał, miał sytuacje do strzelenia bramki, do siatki trafili jednak ponownie gospodarze. Po jednej z kontr w 28 minucie Nowak musiał wyjść z bramki do szarżującego przeciwnika. Udało mu się sparować strzał, ale wobec dobitki był bezsilny.

- Początkowo próbowaliśmy grać trójką obrońców, tak jak w drugiej połowie pucharowego meczu z Unią Krzywda – opowiada trener Syryjczyk. – Po utracie drugiej bramki wróciliśmy do ustawienia z czwórką obrońców.

Po tym jak kapitan Huraganu Michał Tusz wrócił do gry w defensywie, międzyrzeczanie uporządkowali grę. Jednak do przerwy nie udało im się zmienić wyniku.

W szatni trener przekonywał zawodników, że są w stanie odwrócić losy tego spotkania, tak jak stało się to w niedawnym meczu z Unią (Huragan do przerwy przegrywał 0:1, a ostatecznie wygrał 3:1).

Drugą połowę nasz zespół rozpoczął od zdecydowanych ataków na bramkę przeciwnika. Międzyrzeczanie narażali się przy tym na groźne kontry. Ryzyko jednak się opłaciło. Rywale nie wytrzymywali narzuconego tempa gry, i ratowali się faulując. Jedną z takich sytuacji wykorzystał w 55 minucie Gabriel Urbaniuk. Strzelił z rzutu wolnego ładnie, a co najważniejsze precyzyjnie nad murem, i Huragan przegrywał już tylko 1:2.

Bramka wyrównująca padła w 73 minucie po akcji lewą stroną. Piłkę w pole karne wstrzelił Marcin Tkaczuk, a jej lot na piątym metrze przeciął Damian Zdunek.

W 88 minucie piłka rzucona z autu przez Kamila Korniluka skozłowała przed obrońcą gospodarzy. Wybiegł do niej bramkarz, lecz jego interwencję ubiegł Daniel Rostek, który głową skierował futbolówkę do siatki.

Ostatnie cztery minuty spotkania (sędzia doliczył dwie) były bardzo nerwowe. W tym czasie gospodarze mieli dwie doskonałe sytuacje do strzelenia bramki, a goście jedną. Wynik nie uległ już jednak zmianie.

- Cieszy wygrana i to, że znów pokazaliśmy charakter – mówi trener Syryjczyk. – Chłopcy włożyli w to spotkanie dużo wysiłku. Piłkarsko byliśmy lepsi, boisko jednak wszystko wyrównało. Piłkarze Wenus mają świetne warunki fizyczne, sądzę, że zespoły z czołówki tabeli będą w Oszczepalinie gubić punkty.

Trener podkreśla trudną personalną sytuację zespołu. Dwóch zawodników z podstawowego składu wyjechało do pracy za granicę. Kilku leczy kontuzje. Nie wszyscy są dyspozycyjni.

- Problem to wąska kadra, personalnie jesteśmy słabsi niż jesienią – stwierdza trener. – Starzyński i Jankiewicz zagrali z Wenus, mimo że są świeżo po kontuzjach i przebytych chorobach. Musiałem sięgnąć po Tkaczuka z zespołu juniorów starszych, który zaliczył debiut w pierwszym zespole. Za tydzień sytuacja będzie jeszcze gorsza. Nie zagrają Tusz i Rostek, bo mają w tym czasie egzamin trenerski.

Wenus Oszczepalin – Huragan Międzyrzec 2:3 (2:0)

Bramki dla Huraganu: Urbaniuk 55, Zdunek 73, Rostek 88

Skład Huraganu: Michał Nowak – Patryk Starzyński, Michał Tusz, Mateusz Łobejko, Kamil Korniluk – Jakub Zaniewicz, Damian Zdunek, Paweł Rusinek (70’ Marcin Kieruczenko), Daniel Rostek – Patryk Jankiewicz (54’ Marcin Tkaczuk), Gabiel Urbaniuk (85’ Karol Golec)