20.9°C

Lider wygrywa mimo osłabienia

28 kwietnia 2013 22:52 | autor: mw
Olimpia Okrzeja - Huragan Międzyrzec 2-3 (28.04.2013)

W drugiej wiosennej kolejce piłkarskiej klasy A seniorzy Huraganu pokonali na wyjeździe Olimpię Okrzeja 3:2.

Był to udany rewanż za spotkanie z rundy jesiennej, kiedy to międzyrzeczanie sensacyjnie ulegli na własnym boisku Olimpii 1:2.

Niedzielny mecz oba zespoły rozpoczęły z respektem dla przeciwnika. Gospodarze obawiali się lidera klasy A, a personalnie osłabiony Huragan chciał wybadać, na co stać rywali. Spotkanie lepiej zaczęło się dla gospodarzy. W piątej minucie po kontrze lewą stroną boiska piłka po dośrodkowaniu trafiła w pole karne Huraganu, odbiła się od pleców Michała Grudzińskiego, dopadł do niej napastnik Olimpii, i było 1:0.

Huragan wyrównał w 20 minucie. Po faulu na Pawle Rusinku przy linii bocznej do piłki podszedł Kamil Korniluk. Lot podkręconej mocno bitej w pole karne piłki nie został przecięty przez żadnego z zawodników z pola, i ostatecznie futbolówka prześlizgując się po rękach bramkarza wpadła do siatki.

Losy spotkania rozstrzygnęły się między 53 a 57 minutą spotkania. Najpierw Gabriel Urbaniuk otrzymał prostopadłe podanie od Mateuszu Łobejki i strzelił celnie obok wybiegającego bramkarza. W 55 minucie po stracie piłki w środku pola przez graczy Huraganu, goście zdołali wyrównać. Dwie minuty później w polu karnym gospodarzy faulowany został Gabriel Urbaniuk. Skutecznym egzekutorem karnego był Marcin Kieruczenko.

Oba zespoły miały jeszcze okazje do strzelenia bramki jednak rezultat nie uległ już zmianie.

- Cieszę się ze zwycięstwa, bo personalnie tak małego pola manewru jak w tym spotkaniu jeszcze w tym sezonie nie miałem – stwierdził po meczu trener Jacek Syryjczyk.

Czasu na odpoczynek piłkarze mają mało. Już w środę, 1 maja, zaplanowano 16. kolejkę, w której Huragan zagra z Tytanem Wisznice. Początek spotkania o godz. 16 na stadionie przy ulicy Pszennej.

Olimpia Okrzeja – Huragan Międzyrzec 2:3 (1:1)

Bramki dla Huraganu: Korniluk 20, Urbaniuk 53, Kieruczenko 57 (karny)

Michał Nowak – Patryk Starzyński, Mateusz Łobejko, Kamil Korniluk, Michał Grudziński – Paweł Rusinek (86’ Krzysztof Antoniuk), Marcin Kieruczenko (90’ Tomasz Lecyk), Radek Puścian, Jakub Zaniewicz – Gabriel Urbaniuk (89’ Patryk Jankiewicz), Karo Golec (89’ Adrian Wierzejski).

15. kolejka – 28.04.2013

Niwa Łomazy - Wenus Oszczepalin 6:0

Dąb Dębowa Kłoda - Tornado Branica Suchowolska 0:2

LKS Milanów - Tur Turze Rogi 9:0

Hutnik Huta Dąbrowa - Polesie Serokomla 1:1

Orzeł Czemierniki - Agrosport Leśna Podlaska 4:2

Tytan Wisznice - Krzna Rzeczyca 3:0 (walkower, goście nie dojechali na spotkanie)

Olimpia Okrzeja - Huragan Międzyrzec 2:3