13.9°C

Pożegnanie z Huraganem

17 czerwca 2013 12:17 | autor: mw
Huragan Międzyrzec - Polesie Serokomla 2:1 (2013.06.16)

W ostatnim meczu w Klasie A przed własną publicznością międzyrzeczanie pokonali Polesie Serokomla 2:1.

Piłkarze Jacka Syryjczyka, którzy wcześniej zapewnili sobie tytuł mistrzowski i awans do Klasy Okręgowej, zrewanżowali się zespołowi z Serokomli za porażkę poniesioną w rundzie jesiennej (0:1). Zaczęło się jednak nieciekawie. Już w 4 minucie Huragan przegrywał 0:1, bo goście wykorzystali nieporozumienie w szeregach naszej obrony. Międzyrzeczanie długo nie mogli się odnaleźć na boisku. Pierwszą akcję zagrażającą bramce przeciwnika skonstruowali dopiero w 10 minucie, jednak Filip Kwaśniewski strzelił obok bramki. Szansę miał także Dominik Marczuk, który uderzył głową po dośrodkowaniu Michała Tusza z prawej strony. W tym przypadku piłka także minęła bramkę. W tym czasie dwie groźne kontry przeprowadzili goście, a Huragan przed utratą drugiego gola ratowali Michał Nowak oraz Patryk Starzyński, wślizgiem wybijający piłkę niemal z linii bramkowej.

Pierwszy celny strzał na bramkę Polesia padł dopiero po 30 minutach gry. Z 25 metrów uderzył Karol Golec, jednak bramkarz zdołał sparować uderzenie. Wyrównujący gol padł w 35 minucie po ładnej akcji. Michał Tusz wywalczył piłkę przed polem karnym, podał do Jakuba Zaniewicza, który zmylił obrońcę Polesia i odegrał do wbiegającego w pole karne Tusza. Przy strzale kapitana Huraganu bramkarz nie miał żadnych szans.

Pod koniec pierwszej połowy sponiewierany przez przeciwników został Filip Kwaśniewski. Pomocnik juniorów starszych mimo spuchniętego oka po kopnięciu w twarz wyszedł na drugą połowę i w 53 minucie popisał się bardzo udanym dośrodkowaniem z lewej strony. Bramkarza i obrońców Polesia zmylił Daniel Rostek, który wyskoczył do tej pilki. Gdy uwaga gości skoncentrowana była na Rostku, piłka przeleciała na druga stronę pola karnego pod nogi Jakuba Zaniewicza, który nie miał problemów, aby umieścić ją w siatce.

Później, pomimo wielu prób wyniku nie udało się już podwyższyć. Daniel Rostek trafił w poprzeczkę. Uderzenie Patryka Starzyńskiego zdołał obronić bramkarz Polesia, który miał tego dnia sporo szczęścia. W 85 minucie zaraz po wejściu na boisko z rzutu wolnego strzelał Gabriel Urbaniuk, jednak minimalnie niecelnie.

O stylu, w jakim Huragan wygrał to spotkanie lepiej od razu zapomnieć, za to o przyczynach warto pamiętać, bo jesień w okręgówce może być dla naszego zespołu bardzo bolesna. Przede wszystkim klubowa kasa świeci pustkami. Zajęcia prowadzone są w siedmiu grupach wiekowych. Zespoły uczestniczą w rozgrywkach ligowych, a juniorzy młodsi i starsi jeżdżą na mecze po całym województwie. Tymczasem klub otrzymał w tym roku dofinansowanie jedynie w kwocie 55 tys. zł. Pieniędzy wystarcza jedynie na opłacenie kosztów uczestniczenia w rozgrywkach i… wodę mineralną. Nie ma mowy o nowym sprzęcie, strojach, zwrotach kosztów dla piłkarzy dojeżdżających, nie mówiąc już o najskromniejszych nawet premiach za zwycięstwa. Nie ma się co dziwić, że w tej sytuacji trenerom coraz trudniej odpowiednio zmotywować zawodników. Młodzież co tydzień na meczach ligowych widzi i zazdrości swoim rówieśnikom sprzętu, który mają do dyspozycji. Seniorzy przez dwa sezony zdobyli mistrzostwa Klasy B oraz Klasy A. Można złośliwie stwierdzić, że to żadna sztuka wygrać dwie ligi złożone z wiejskich zespołów. Sztuką jest jednak znalezienie motywacji w sytuacji, gdy gra się właściwie tylko dla siebie. Nie wystarczy przyjść w niedzielę na stadion i pobiegać przez 90 minut. Trzeba przygotować się do sezonu i trenować w trakcie jego trwania.

Trener Syryjczyk zdając sobie sprawę z czekających zespół problemów kadrowych zaserwował swoim piłkarzom długie przygotowania do rundy wiosennej. I miało to sens, bo zazwyczaj Huragan prezentował się znacznie lepiej w drugiej połowie. Rywale nie wytrzymywali spotkań kondycyjnie. A o sytuacji kadrowej najlepiej chyba świadczy fakt, że do dziś najskuteczniejszym graczem zespołu jest Kamil Bogucki, który wiosną nie rozegrał żadnego spotkania, bo musiał wyjechać do pracy w Niemczech…

Huragan Międzyrzec – Polesie Serokomla 2:1 (1:1)

Bramki dla Huraganu: Tusz 35, Zaniewicz 53

Skład: Nowak - Starzyński (75’ Antoniuk), Marczuk, M. Łobejko, Korniluk, Zaniewicz, Tusz (80’ Rusinek), Zdunek, F. Kwaśniewski, Rostek, Golec (84’ Urbaniuk)

Huragan Międzyrzec - Polesie Serokomla 2:1

Krzna Rzeczyca - Agrosport Leśna Podlaska 0:3 (walkower)

(24 czerwca 2013 15:39)
    0:2 taka koleżeńska pomoc dla Leśnej Podlaskiej ;)

(24 czerwca 2013 13:04)
    Jaki wynik meczu huragan-agrosport leśna podlaska??

(20 czerwca 2013 18:26)
    mecz na szcycie
    Sobota godz.13 mecz pomiędzy juniorami starszymi Huraganu a ich rówieśnikami z Chełma.Awans nasi zaodnicy zapewnili sobie dawno natomiast ten mecz pomiędzy liderem a wiceliderem będzie taką wisienką na piłkarskim torcie klubu.Zapraszamy bo będzie bardzo ciekawe spotkanie i wiele sportowych emocji
    autor: Kibic

(20 czerwca 2013 08:20)
    akcja Leśna
    Na mecz do Leśnej będzie podstawiony autobus wobec tego będzie można jechać z piłkarzami.Zbiórka na stadionie.

(19 czerwca 2013 23:58)
    Wybiera się ktoś na ostatni mecz w sezonie do Leśnej Podlaskiej

(18 czerwca 2013 18:44)
    Relax
    Nie nakręcajmy na tym etapie atmosfery co do oczekiwań ze strony płkarzy czy ewentualnych decyzji w stosunku do nich które będą podejmowane przez władze miasta.Spokojnie sezon jeszcze się nie skończył pozwólcie nacieszyć się tym małym szczęściem jakim jest okręgówka czy awans juniorów do I ligi.Narazie udało się zrealizować wcześniej założony plan w 200% i jest zajebiście.Piłkarze znają swoje możliwości twardo stąpają po ziemi są również realistami co do przyszłych finansów które są skromne i bez sponsoringu ich plany i marzenia nie spełnią się.

(18 czerwca 2013 14:53)
    Z tego co wiem kilku chłopaków jesienią już nie będzie z nami, oczywiście wiele zależy od postanowień Burmistrza. Nie mniej jednak szkoda byłoby utracić trzon zespołu, z różnych źródeł doszły do mnie informacje, że do Okręgówki wraz z zespołem nie będą już przygotowywać się np. Michał Tusz, Damian Zdunek, a nie wiadomo co będzie z kilkoma innymi... Oby nie został osłabiony ten zespół przed Okręgówką. Potrzebne są oczywiście wzmocnienia w każdej formacji, ale ważnym jest również utrzymanie chłopaków, którzy już stanowili o sile zespołu!! Pozdrawiam
    autor: kibic

(18 czerwca 2013 14:44)
    kalkulator
    "wszystko zlikwiduje" i "nie będzie niczego" :D
    autor: k. kononowicz

(18 czerwca 2013 13:45)
    Pan Myszka na komisji udowodnił radnym że nie ma żadnego pomysłu na kierowanie Mosirem. Dodatkowo nie ma także pojęcia o sporcie i potrzebach środowiska. A do obsługi kalkulatora to wystarczy zwykła księgowa. Po cholerę płacić dyrektorską pensję komuś kto nie ma najmniejszego pojęcia o sporcie.

(18 czerwca 2013 13:26)
    bzdety
    "Mosirem zaczął kierowac zwykły ekonom. Byly narzekania na poprzedniego dyrektora ale tamten chociaż miał pojęcie na czym sport polega a ten jedynie umie kalkulator obsługiwać." Autor Gość - żałosny cytat Człowieku! Palnij się w głowę! Poprzedni dyrektor nie miał pojęcia o niczym!!!Zwykła pacynka na uwięzi!!!nie miał pojęcia nawet o obsłudze kalkulatora! Zastanów się co piszesz? Rozumiem niechęć do cieniasa trenera seniorów, ale do obecnego dyrektora? Porządek będzie. To ma być ekonom! Sportowymi sprawami niech zajmą się trenerzy którzy nie mają pojęcia o zarządzaniu! Wszędzie jest taki jest podział ludkowie moi.
    autor: Zibi

(18 czerwca 2013 10:57)
    czas na konkrety a nie obietnice !!!
    autor: piłkarz

(18 czerwca 2013 07:44)
    spokojnie
    Na podziękowania przyjdzie czas z tego co wiem dojdzie do spotkania pana Burmistrza z piłkarzami.Nie zapominajmy że do rozegrania został jeszcze jeden mecz

(17 czerwca 2013 22:31)
    Jak oceniacie ten mecz??

(17 czerwca 2013 20:15)
    mecz
    cos nie widzialem burmistrza na meczu nawet nie raczyl podziekowac pilkarzom ciekawe czy przydzie na mecz juniorow podziekowac zawans

(17 czerwca 2013 15:28)
    jeszcze więcej obiecanek
    Wsparcie i sponsor miały się pojawić po wygraniu klasy B i awansie. Sezon się kończy a wsparcia nie ma, nie ma sponsora, nie ma pieniędzy. Ten klub nie ma nawet prezesa i zarządu. Do tego Mosirem zaczął kierowac zwykły ekonom. Byly narzekania na poprzedniego dyrektora ale tamten chociaż miał pojęcie na czym sport polega a ten jedynie umie kalkulator obsługiwać. Zamienił stryjek siekierkę na kijek!

(17 czerwca 2013 15:16)
    wsparcie
    Jeżeli będzie wsparcie, a głęboko w to wierzę władz miasta być może znajdzie się sponsor to jestem przekonany że będzie lepiej niż środek tabeli.Potencjał umiejętności i zaangażowanie jest po stronie piłkarzy.Pojawiają się nowi zawodnicy min.z Rzeczycy którzy są skłonni trenować i grać w Huraganie.Przyszłość sportowa klubu zapowiada się ciekawie gorzej z finansami ale środowisko piłkarskie liczy na pana Burmistrza na którym jak dotąd nie zawiodło się

(17 czerwca 2013 14:16)