9.6°C

Przegrali w „dziesiątkę”

11 września 2023 15:06 | autor: redakcja

Huragan Międzyrzec osłabiony wyrzuceniem z boiska swego kapitana, przegrał z Janowianką Janów Lubelski 0:2.

W pierwszej połowie nic nie wskazywało, że gospodarze mogą to spotkanie przegrać. Kibice mogli jedynie żałować niewykorzystanych sytuacji, zwłaszcza strzału Pawła Radziszewskiego w poprzeczkę, i dobitki, którą bramkarz Janowianki zdołał wybić na róg. Istotny wpływ na losy spotkania miało zejście z murawy kontuzjowanego Jakuba Łęckiego.

W drugiej połowie kluczowe znaczenie miała sytuacja z 59 minuty, kiedy to Paweł Radziszewski został ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem. Nie powstrzymało to kapitana Huraganu od kolejnych krytycznych słów pod adresem sędziego, czego efektem była druga żółta i ostatecznie czerwona kartka. Janowianka wykorzystała grę w przewadze. Bramkarza Huraganu dwukrotnie pokonał Adam Pawełkiewicz.

W kolejnym tygodniu naszych piłkarzy czekają dwa wyjazdowe spotkania. 13 września Huragan zagra z Kujawiakiem Stanin w III rundzie Pucharu Polski, a 16 września w ligowym meczu z Lublinianką Lublin.

Huragan Międzyrzec Podlaski – Janowianka Janów Lubelski 0:2 (0:0)
Bramki: Pawełkiewicz 67 i 82
Huragan: Krasowski – Konaszewski, Łęcki (43' Bujalski), Storto (60' Ramotowski), Filonov (75' B. Tkaczuk), Panasiuk (78' Urbański), Łukanowski (78' Czumer), Koryciński, Ochnik (75' Warda), Sychev (67' Krzewski), Radziszewski

7. kolejka (9-10 września)
Ogniwo Wierzbica - Górnik II Łęczna 1:1
Tomasovia Tomaszów Lubelski - KS Drzewce 0:4
Stal Kraśnik - Kryształ Werbkowice 6:0
Lewart Lubartów - Stal Poniatowa 2:2