Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-3°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

10 000 edukacyjnych kroków w lesie

19 października 2021 22:11 | autor: Anna Ostapiuk
(fot. Stowarzyszenie Moja Gmina)

17 października w Maniach odbyła się impreza z cyklu "Rodzina Sportem Silna" pod hasłem "10 000 kroków w lesie". Uczestnicy odbyli leśny spacer w towarzystwie pracownika Nadleśnictwa, a później bawili się rodzinnie w świetlicy wiejskiej.

Idąc za przykładem kwietniowej akcji sprzatania terenów gminy, którą zapoczątkował wójt Krzysztof Adamowicz, uczestnicy spotkania zaopatrzyli się w worki i spacerując rekreacyjnie po lesie w Maniach Przyłukach połączyli przyjemne z pożytecznym. Posprzątali część okolicznego lasu, a słuchając przy tym ciekawych opowieści pracownika Nadleśnictwa Międzyrzec Przemysława Szczepaniuka, chłonęli wiedzę z zakresu tematyki leśnej. Dowiedzieli się sporo o leśnym ekosystemie, sposobach odnawiania drzewostanu, strefach ochronnych ptaków i różnicach w leśnym nazewnictwie.

Kolejną częścią imprezy było integracyjne ognisko z kiełbaskami oraz wspólne gry i zabawy w świetlicy wiejskiej w Maniach prowadzone przez pracowników GOK.

Projekt "Rodzina Sportem Silna" dofinansowany jest przez Gminę Międzyrzec Podlaski w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego na rok 2021. Za organizację odpowiedzialni byli członkowie Stowarzyszenia Moja Gmina i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny