144. rocznica męczeństwa Unitów Drelowskich

Aktualności 1 zdjęcie

W środę 17 stycznia odbędą się uroczyste obchody 144. rocznicy męczeństwa Unitów Drelowskich połączone z premierą nowego przedstawienia "Są obok nas", przygotowanego przez uczniów miejscowego gimnazjum.

Organizatorzy zapraszają w środę, 17 stycznia, wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczystości związane z obchodami 144. rocznicy męczeństwa Unitów Drelowskich.

Program obchodów:

- godz. 9:50 -  zapalenie zniczy pod tablicą upamiętniającą miejsce Męczeństwa Unitów

- godz. 10:00 - Msza św. w kościele parafialnym w Drelowie

- godz. 11:30 - Uroczystości w sali Gminnego Centrum Kultury w Drelowie oraz premiera spektaklu "Są obok nas"

Ze względu na odbywające się uroczystości 17 stycznia odwołano zajęcia w szkole podstawowej oraz oddziałach wygaszanego gimnazjum, którego patronami sa Unici Drelowscy. Dyrekcja szkoły podstawowej przygotowała dodatkową atrakcję dla dzieci ze szkoły podstawowej (klasy I-VI) - zabawę choinkową.

Dodaj komentarz:
Dodaj swój komentarz:


Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte

Podobne artykuły: