YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

26 nowych zakażeń w powiecie bialskim

6 lipca 2020 17:07:29 | autor: mw
W poniedziałek służby sanitarne poinformowały o 26 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim. Wszystkie przypadki są z powiatu bialskiego.

Potwierdzone laboratoryjnie przypadki zakażenia dotyczą:

- 6 kobiet w wieku powyżej 60 lat (styczność z przypadkiem potwierdzonym),
- 3 mężczyzn w wieku powyżej 60 lat (styczność z przypadkiem potwierdzonym),
- 4 kobiet w przedziale wieku 41-60 lat (styczność z przypadkiem potwierdzonym),
- 4 kobiet w przedziale wieku 21-40 lat (styczność z przypadkiem potwierdzonym),
- 4 mężczyzn w przedziale wieku 21-40 lat (styczność z przypadkiem potwierdzonym),
- 2 mężczyzn w przedziale wieku 0-20 lat (styczność z przypadkiem potwierdzonym),
- 2 kobiet w przedziale wieku 0-20 lat (styczność z przypadkiem potwierdzonym),
- mężczyzny w wieku powyżej 60 lat (źródło zakażenia w trakcie ustalania).

W powiecie bialskim mamy już 50 aktywnych przypadków zakażenia. Większość z nich pochodzi z gminy Piszczac, gdzie wykryto ognisko koronawirusa. Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białej Podlaskiej zwrócił się do osób, które uczestniczyły w mszach św. oraz przystępowały do spowiedzi i komunii św. w dwóch parafiach gminy Piszczac, aby zgłosiły się do sanepidu. Od ponad stu mieszkańców gminy - wytypowanych na podstawie wywiadów Sanepidu - pobrano wymazy do badań na obecność koronawirusa.

Problemy z koronawirusem ma także Biała Podlaska (obecnie 12 aktywnych przypadków zakażenia na terenie miasta). W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym zamknięto Oddział Kardiologiczny, po wykryciu zakażenia u jednego z pacjentów. Personel poddano kwarantannie, natomiast pacjentów odizolowano. W Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym bialskiego szpitala przebywa obecnie 18 zakażonych pacjentów. Jedna osoba znajduje się w izolatorium.

6 lipca zamknięto do odwołania Powiatowy Urząd Pracy, a jego pracowników poddano kwarantannie. Działania te podjęto po wykryciu zakażenia u jednego z pracowników.

Dotychczas na terenie województwa lubelskiego ujawniono 717 przypadków zakażenia. Zmarło 18 pacjentów, a 531 wyzdrowiało.

***

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałkowym komunikacie poinformowało o 205 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (49), mazowieckiego (39), łódzkiego (31), lubelskiego (26), podkarpackiego (13), małopolskiego (12), świętokrzyskiego (10), wielkopolskiego (8), dolnośląskiego (5), podlaskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2), lubuskiego (1), opolskiego (1), pomorskiego (1). Resort podał również, że zmarło 4 pacjentów.

Od początku epidemii na terenie kraju ujawniono 36 155 przypadków zakażenia. Zmarło 1 521 pacjentów, a 23 966 osób wyzdrowiało.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male