Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-0.3°C
Kontakt

500 plus czeka

13 sierpnia 2017 14:34 | autor: redakcja / UM Międzyrzec

Ośrodki pomocy społecznej w Międzyrzecu Podlaskim i Drelowie rozpoczęły przyjmowanie wniosków na świadczenia wychowawcze 500 plus, rodzinne i świadczenia funduszu alimentacyjnego. Najlepiej złożyć je do końca miesiąca, tak by później nie czekać zbyt długo na wypłatę.

W Międzyrzecu Podlaskim druki papierowe można pobrać w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Piłsudskiego 6 w dniach: poniedziałek, środa, czwartek i piątek (w godz. 7.30-15.30) oraz wtorek (godz. 8.00-16.00).

Prawidłowo wypełniony wniosek wraz z niezbędnymi dokumentami można złożyć osobiście, listownie lub przez internet. Wnioski w formie elektronicznej można składać on-line za pośrednictwem: ministerialnego Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia, Profilu Zaufanego, PUE ZUS oraz poprzez bankowość elektroniczną.

- Bardzo istotny jest termin składania dokumentu. W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o 500 plus na nowy okres zasiłkowy 2017/2018 złoży wniosek do 31 sierpnia wypłata świadczenia nastąpi do 31 października, natomiast zasiłku rodzinnego z dodatkami do 30 listopada br. Złożenie wniosku w kolejnym miesiącu spowoduje przesunięcie wypłaty – podkreśla Mariola Płonka, kierownik MOPS.

Informacji o sposobie i trybie uzyskania świadczeń 500 plus, zasiłków rodzinnych z dodatkami oraz świadczeń funduszu alimentacyjnego udzielają pracownicy MOPS w pok. nr 9 i 10, a także pod numerem telefonu (83) 371 78 03.

W Drelowie wnioski można składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Szkolnej 10, tel. (83) 372 00 18, adres e-mail: gops.drelow@interia.pl.

W gminie Międzyrzec Podlaski wnioski przyjmuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Warszawskiej 20, tel. (83) 371 69 30.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny