Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
6.7°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

58 uczniów nagrodzonych

13 września 2022 16:04 | autor: redakcja
Miejską Inaugurację Roku Szkolnego 2022/2023 (fot. Waldemar Pepa)

Siódmego września w ZPO nr 1 odbyła się miejska inauguracja nowego roku szkolnego. Burmistrz nagrodził przy tej okazji uczniów, którzy mogą pochwalić się sukcesami w nauce, sztuce i sporcie.

- Nagrody, które dzisiaj otrzymujecie są waszym szczególnym osiągnięciem. Cennym tym bardziej, że zdobyliście je w rywalizacji z innymi uczniami na szczeblu co najmniej wojewódzkim, a wielokrotnie na szczeblu ogólnopolskim, jak również i międzynarodowym – podkreślił prowadzący uroczystość Andrzej Mironiuk, dyrektor wydziału edukacji, kultury i sportu.

Największe sukcesy w roku szkolnym 2021/2022 odnieśli: Cezary Cap (potrójny laureat konkursów przedmiotowych szczebla wojewódzkiego z biologii, chemii i fizyki oraz finalista z matematyki, średnia z przedmiotów na poziomie 5,83), Amelia Wojrach i Michał Chodyka (zdobywcy II miejsca w międzynarodowym konkursie literackim w Berlinie), Filip Pocztarski (mistrz Polski juniorów 14-letnich w pływaniu na dystansie 50 m stylem dowolnym), Alicja Świerżewska (drugie miejsce w dwóch kategoriach w międzynarodowym turnieju tańca towarzyskiego).

- Mamy perły wśród nas i one zasługują na uznanie. Nagradzamy nie tylko za wiedzę i naukę, ale także za umiejętności, za ambicję w rywalizacji sportowej czy tanecznej – mówił burmistrz Zbigniew Kot, który razem ze swoim zastępcą Pawłem Łysańczukiem wręczył nagrody 35 uczniom za sukcesy w dziedzinie nauki, 6 za sukcesy w dziedzinie artystycznej oraz 17 za sukcesy w dziedzinie sportowej.

Nagrody w dziedzinie nauki: Wiktoria Byczyk, Dominika Hryć, Karolina Nestorowicz, Rozalia Urbaniuk, Zuzanna Byczyk, Iga Kałużna, Krzysztof Krasuski, Michał Mazurek, Piotr Michalak, Kamil Mikiciuk, Oliwia Woch, Adrianna Antończuk, Miranda Brzozowska, Cezary Cap, Jakub Chalimoniu, Wiktor Daniluk, Oliwia Gadacsi, Nina Hawryluk, Piotr Jakubowicz, Szymon Jaworski, Nikola Jezierska, Wiktoria Kamińska, Majka Koźluk, Bartłomiej Lesiuk, Michalina Maksymiuk, Aleksandra Marciniuk, Jan Matejuk, Daria Myszka, Anna Nestoruk, Bartłomiej Oleksiuk, Maria Stefaniuk, Julia Wasiluk, Joanna Wedziuk, Aleksander Wysokiński, Ada Zasadzińska.

Nagrody w dziedzinie artystycznej: Amelia Mironiuk, Amelia Wojrach, Michał Chodyka, Amelia Giersz, Alicja Kijaczko, Aleksandra Morgunowicz.

Nagrody w dziedzinie sportu: Laura Nowik, Piotr Bojaczuk, Jan Chwedoruk, Hubert Leszczuk, Maksymilian Cap, Anna Filipek, Jakub Jurkowski, Wiktoria Lesiuk, Bartosz Majczyna, Karol Majczyna, Wiktor Mironiuk, Piotr Morgunowicz, Jakub Oleksiuk, Karol Petruczenko, Filip Pocztarski, Alicja Świerżewska, Karolina Tymoszuk.

Podziękowania w formie listów gratulacyjnych otrzymali rodzice wyróżnionych uczniów.

Podczas swojego wystąpienia Zbigniew Kot wspomniał o inwestycjach zrealizowanych w placówkach oświatowych w okresie wakacyjnym. W Zespole Placówek Oświatowych nr 2 wyremontowano halę sportową, a w przedszkolu funkcjonującym przy Zespole Placówek Oświatowych nr 3 przeprowadzono prace budowlane, aby przystosować placówkę do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych

Burmistrz zapowiedział również rozpoczęcie budowy hali sportowej przy Zespole Placówek Oświatowych nr 1. Prace ziemne już rozpoczęto. W drugiej połowie wrześniu planowana jest uroczystość wmurowania kamienia węgielnego.

> > > FOTOGALERIA < < <

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny