Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-0.6°C
Kontakt
gmina Drelów

Akademia otwiera oddział w Drelowie

2 grudnia 2019 07:51 | autor: Anna Ostapiuk
Drelowski oddział Mini Akademii Żak Krzna (fot. Krzna Rzeczyca)

W Drelowie powstaje piąta już filia Mini Akademii „Żak” Krzna z Rzeczycy. Ogromne zainteresowanie młodych ludzi treningami piłki nożnej dobrze wróży dla coraz prężniej rozwijającej się w gminie dziedziny sportu.

Pierwszy otwarty trening poglądowy, który odbył się w hali sportowej drelowskiej szkoły podstawowej 26 listopada, zaskoczył nawet samego gospodarza Krzny: - Przybyło prawie 40 osób w różnym wieku, zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Kilkulatki i nastolatki, w których od razu widać ogromny potencjał. Obserwowałem świetne obycie z piłką, niektórzy z nich mają bardzo dobrze ułożoną nogę – podkreśla atuty nowych żaków Łukasz Łosicki – Widzę ich zapał, oni już dopytują się, kiedy kolejne spotkania, a te planujemy na co najmniej dwa razy w tygodniu .

Mini Akademia „Żak” Krzna Rzeczyca prowadzi już oddziały w Rogoźnicy, Krzewicy, Misiach i Międzyrzecu Podlaskim, obecnie poszerzyła zasięg o gminę Drelów. Pomysł powstania filii w Drelowie powstał dzięki inicjatywie radnej Ewy Tarasiuk. Szybko zyskał uznanie i wsparcie dyrektor Szkoły Podstawowej w Drelowie Doroty Sawczuk i wójta gminy Drelów Piotra Kazimierskiego. – Serdecznie dziękuję przedstawicielom gminy za chęć współpracy, za wspólne dążenie do zaszczepienia w młodych ludziach ducha walki. Pod koniec września umożliwiono nam pierwsze spotkanie z rodzicami, a już w tym tygodniu spotkaliśmy się z dziećmi, których jest dwa razy więcej, niż deklarowali na początku ich rodzice – z radością opowiada o początkach drelowskiego oddziału gospodarz Krzny.

Nowych podopiecznych poprowadzili na wtorkowym treningu wybitni trenerzy piłki nożnej: Arkadiusz Rostek, Rafał Krzymowski, Mateusz Adamowicz, Kamil Gałecki, kierownik Paweł Orłowski i Marek Kalinowski, który dba również o wyłanianie kobiecych piłkarskich talentów i prowadzenie ich w kierunku gry w reprezentacji. W Akademii już wielokrotnie odkrywano utalentowanych młodych sportowców, być może również w Drelowie kryją się nieodkryte wybitne talenty? Łukasz Łosicki nie ukrywa, że już na pierwszym spotkaniu kilku graczy pokazało, że świetnie radzą sobie w tym sporcie i dobrze rokują przed zbliżającą się bialską ligą. Ale zanim to nastąpi, piłkarzy czekają ostre treningi i wspólne spotkania integracyjne, w które włączani są zwyczajowo rodzice. – Jesteśmy przede wszystkim klubem rodzinnym. Krzna to nie jest klub przypadkowych osób, ważna jest współpraca i współdecydowanie .

Najbliższy otwarty trening już 3 grudnia o godz. 17:30. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie uczestników, trenerzy planują podział młodych piłkarzy na dwie lub nawet trzy grupy wiekowe.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (2 grudnia 2019 16:13)
  Brawo!
  Brawo ! Krzna Rzeczyca ! Oby tak dalej !
  autor: Kibic

  (2 grudnia 2019 11:19)
  prezes wybił się,nie zważając że może upaść
  "wybitny prezes",wybitni trenerzy",wybitnie utalentowane dzieciaki, no proszę państwa już niedługo,Krzna Rzeczyca będzie drugą Legią Warszawa.
  autor: gość

  (2 grudnia 2019 11:15)
  Brawo!
  Wreszcie!!!!!! Super w Drelowie już dawno, dawno powinno coś takiego powstać.
  autor: rodzic

  (2 grudnia 2019 10:21)
  Pan Łosicki to najlepszy skaut w Polsce wschodniej.
  autor: gość

  (2 grudnia 2019 10:00)
  Dobrze ułożone noga!!!!!
  autor: gość

  (2 grudnia 2019 08:07)
  "wybitni trenerzy piłki nożnej" ;) najlepsi w kosmosie ;))))))
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny