Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
21.3°C
Kontakt
gmina Drelów

Aktywna Tablica w drelowskich szkołach

7 września 2023 11:53 | autor: UG Drelów / Anna Ostapiuk

Dwie szkoły podstawowe na terenie gminy Drelów otrzymały rządową dotację z programu "Aktywna Tablica", dzięki której możliwy jest zakup pomocy dydaktycznych wspierających uczniów z zaburzeniami uwagi i koncentracji, niepełnosprawnościami i mających problemy w edukacji szkolnej.

Gmina Drelów otrzymała wsparcie finansowe w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica” w wysokości 70.000 zł, po 35.000 zł dla Szkoły Podstawowej im. Unitów Drelowskich w Drelowie oraz Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Dołdze. W ramach programu gmina zapewniła również wkład własny w wysokości 17.500 zł po 8.750 zł dla każdej ze szkół.

W ramach szkoły w Drelowie i Dołdze będą wyposażone w:

- pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii psychoneurologicznej dla uczniów z zaburzeniami uwagi i koncentracji z niepełnosprawnością intelektualną oraz dla uczniów z zaburzeniami procesów uczenia się, w tym z dysleksją, dyskalkulią
- pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim
- pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii dla uczniów mających problemy w edukacji szkolnej, wymagających terapii logopedycznej lub psychologicznej
- laptopy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania pomocy dydaktycznych, narzędzi do terapii lub oprogramowania, wymienionych powyżej.

- Dzięki staraniom dyrekcji naszej szkoły oraz wsparciu Gminy Drelów otrzymaliśmy pokaźne dofinansowanie! Pozwoli ono na utworzenie i wyposażenie nowoczesnego gabinetu terapeutycznego! Pojawi się w nim mobilny dywan interaktywny oraz inne specjalistyczne pomoce. W gabinecie będą prowadzone zajęcia logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia rozwijające umiejętności emocjonalno-społeczne oraz dodatkowe zajęcia dla uczniów - przedstawia plany wykorzystania dotacji Szkoła Podstawowa w Dołdze.

- Dzięki tym środkom w naszej szkole powstanie nowoczesny gabinet terapeutyczny! W gabinecie będą prowadzone zajęcia logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia rozwijające umiejętności emocjonalno-społeczne oraz dodatkowe zajęcia dla uczniów - czytamy na stronie Szkoły Podstawowej w Drelowie.

Dofinansowano ze środków Budżetu Państwa
Dofinansowanie: 70.000 zł
Całkowita wartość projektu: 87.500 zł
Data podpisania umowy: 17 sierpnia 2023 r.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny