YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Aktywne wakacje z GOK

29 lipca 2016 12:04:19 | autor: Redakcja
Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim przeprowadził dwutygodniową akcję „Wakacje z GOK-iem”.

Wesołe wakacje z międzyrzeckim GOK-iem (fot. UG Międzyrzec Podlaski)

Patronat nad inicjatywą objął Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz. W świetlicach w Halasach, Pościszach i Żabcach udział w akcji wzięło łącznie około 70 dzieci. Każdy dzień przynosił młodzieży nowe atrakcje. Akcję rozpoczęły spotkania z międzyrzecką policją. Funkcjonariusze opowiadali jak bezpiecznie spędzić wakacje oraz zapoznawali młodzież z przepisami ruchu drogowego.

Kolejne dni były równie ciekawe. Młodzież uczestniczyła w zajęciach kulinarnych, artystycznych oraz sportowych. Podczas zajęć kulinarnych przygotowywano pierożki, pizzę, koktajle czy też gofry. Zajęć artystycznych uczestnicy wakacji mieli wiele, a przykłady to: przygotowanie pocztówek z wakacji, wykonanie latawców, malowanie na szkle, frottage czyli odciskanie monet na kartkach, collage i kalkografia. Nie zabrakło czasu na oglądanie bajek i konkursy.

Animatorki dbały też o sprawność fizyczną uczestników wakacji, organizując wycieczkę rowerową, spacer po lesie czy tańce.

Uczestnicy Wakacji z GOK-iem brali również udział w wycieczkach. Odwiedzili Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą PSP w Międzyrzecu Podlaski oraz Urząd Gminy. Strażacy opowiadali o swej codziennej pracy, prezentowali nowoczesny sprzęt i wozy bojowe. Młodzież miała okazję przymierzyć mundur bojowy, zobaczyć jak działa kamera termowizyjna czy też celować strumieniem wody w pachołki. W Urzędzie Gminy jak zawsze zainteresowaniem cieszył się gabinet Wójta Krzysztofa Adamowicza, nie zabrakło też przybijania pieczątek i opowieści o pracy urzędników.

Świetlica w Żabcach wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych Tłuściec realizowała dodatkowo projekt „Pomalujmy to co szare” - młodzież zamieniła przystanki autobusowe w Żabcach i Tłuśćcu w barwne dzieła sztuki.

Zwieńczeniem cyklu było wspólne ognisko wszystkich świetlic w Pościszach, na które kiełbaski ufundowały ZM Wierzejki. W Pościszach na młodych czekały liczne konkurencje sportowe i gra terenowa. Uczestnicy wybrali się również na krótką wycieczkę do hodowli danieli i mini zoo w Tęczowym Folwarku. Choć akcja Wakacje z GOK-iem się zakończyła nie jest to koniec atrakcji przygotowanych przez GOK – wakacyjne zajęcia w świetlicach są kontynuowane.

GOK we współpracy z Wójtem Krzysztofem Adamowiczem przygotował również ofertę dla dorosłych. W Halasach, Kożuszkach, Jelnicy, Pościszach, Puchaczach i Rogoźnicy prowadzone są przez całe wakacje bezpłatne zajęcia taneczne i fitness.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (30 lipca 2016 16:02:57) UM-totalne dziadostwo Burmistrz Miasta Międzyrzec oraz dyrektor Mironiuk powinni brać przykład od wójta i pracowników gminy i też zorganizować dzieciom i młodzieży jakiś aktywny wypoczynek a nie jakieś popierdułki w MOK na które nie było absolutnie chętnych.Dobrze że są ludzie którzy mają pomysł jak zrobić coś fajnego dla dzieciaków bez oglądania się na międzyrzeckich urzędasów ze strony których i tak nie doczekasz się wsparcia. autor: gość
    logo male