YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Akwaria w Galerii ES

10 lipca 2017 12:05:03 | autor: redakcja
Do 12 sierpnia w Galerii ES będzie prezentowana wystawa malarstwa międzyrzeckiego artysty Andrzeja Szczerbickiego. Autor prezentuje prace, które powstawały w latach 2014-2017.

Andrzej Szczerbicki 0brazy '14-17' - otwarcie wystawy (fot. arch. Galeria "ES")

Andrzej Szczerbicki urodził się 10 listopada 1956 roku w Międzyrzecu Podlaskim. Studiował historię sztuki na Wydziale Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od 1981 roku pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie kieruje m.in. Galerią ES. Zorganizował w niej wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych artystów z całej Polski, a także Litwy, Białorusi i Francji.

Jest organizatorem Ogólnopolskich Plenerów Malarskich oraz wielu innych przedsięwzięć artystycznych, takich jak Międzyrzeckie Prezentacje Plastyczne „PREZENTACJE – KONFRONTACJE”. Twórczo zajmuję się malarstwem. W dorobku artystycznym ma kilkanaście wystaw indywidualnych oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Oto co autor opowiedział o swojej najnowszej wystawie: "Wystawa zawiera obrazy, które powstały w latach 2014-2017. Zaczęło się wszystko od cyklu akwaria, inspirowanego wydarzeniem, które miało miejsce 15-20 lat temu. Byłym w pewnym zakładzie, stało tam akwarium, już nieczynne ale z pozostałościami i gdy oświetliło je słońce ono jakby ożyło. Wtedy wpadłem na pomysł, aby zrobić taki cykl. Dość długo odkładałem realizację tego, ale w końcu to zrobiłem. W międzyczasie malowałem podobne obrazy i tak powstała ta wystawa. Dużo teraz maluję i mam sporo innych prac ale akurat te najbardziej się ze sobą komponowały."


Andrzej Szczerbicki - 0brazy '14-17' - otwarcie wystawy


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male