YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Artystyczne ferie z Art Ovo

12 lutego 2018 21:13:41 | autor: Art Ovo
W Art Ovo Centrum Praktyk Artystycznych w czasie ferii odbyły się warsztaty artystyczne Art Ferie.

Artystyczne ferie z Art Ovo (fot. Art Ovo)

Warsztaty "Po nitce do kłębka" przeniosły dzieci w czasy średniowiecza – dawne stroje, tańce oraz tkactwo, wszystko to było niezwykle ciekawe. Na warsztatach „Play on words” uczestnicy w sposób naturalny i spontaniczny poprzez ruch, piosenki i zabawę rozwijali swoją znajomość języka angielskiego. Z kolei zajęcia z tańca kreatywnego oparte były na naturalnej miłości dzieci do ruchu i ekspresji poprzez ciało.

Warsztaty literackie „Słowem malowane” były okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w tworzeniu wierszy i ilustracji do bajek. Na warsztatach „Sensoryczne zabawy plastyczne” chodziło o to, aby  z oleju, mąki, cukru, kaszy, gotowanych buraków i marchwi, budyniu i kisielu stworzyć różnokolorowe, pachnące i ciekawe w dotyku masy. Dzieci zrobiły kakaowe "błoto", barwną "lawę", kolorowy sztuczny śnieg. Duże wrażenie zrobiło malowanie na mleku lub jogurcie.

Na warsztatach muzycznych „Mała akademia muzyki” dzieci ćwiczyły swój głos i śpiew przy akompaniamencie gitary. Gotowanie to też sztuka, dlatego na warsztatach "Palce lizać - Zielona Kuchnia" dzieci przygotowywały potrawy z warzyw i owoców i przekonały się, że pasty z zielonego groszku lub z kukurydzy i szczypiorku są bardzo smaczne, a z orzechów, migdałów i suszonych daktyli można zrobić pyszne i niezwykle słodkie pralinki.

Warsztaty artystyczne Art Ferie były okazją do rozwijania swoich talentów, pobudzania wyobraźni i kreatywności, jak również do nauki i rozwoju poprzez ruch, muzykę i zabawę.
 


Artystyczne ferie z Art Ovo


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male