YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Awanse w międzyrzeckim komisariacie

4 sierpnia 2020 21:00:38 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
24 lipca minęło 101 lat od chwili gdy Sejm II RP w roku 1919 uchwalił Ustawę o Policji Państwowej. Tegoroczne obchody policyjnego święta były bardzo skromne ze względu na sytuację epidemiczną. Nie zabrakło jednak tradycyjnych nagród i awansów. Prezentujemy listę awansowanych funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim.

Święto Policji to czas podsumowań a także nagród za ciężką, żmudną służbę i pracę funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. W tym roku w Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej łącznie awansowanych zostało 93 policjantów: 1 w korpusie oficerów starszych, 1 w korpusie oficerów młodszych, 35 w korpusie aspirantów, 44 w korpusie podoficerów oraz 12 w korpusie szeregowych.

Ze względu na zasady związane z pandemią uroczystość miała skromniejszy charakter niż w latach ubiegłych. Ze względów sanitarnych, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom uroczystości, tym razem odbyła się ona bez zaproszonych gości. Podczas przemówienia Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej insp. Wojciecha Czapli nie zabrakło jednak słów wdzięczności i podziękowań za pomoc i bardzo wysoki poziom współpracy dla władz samorządowych, prokuratury, sądu oraz innych służb i instytucji.

Komendant podziękował policjantom i pracownikom za służbę i pracę na najwyższym poziomie. Odniósł się również do zadań wykonywanych w czasie epidemii podkreślając, że z podziwem patrzy na zaangażowanie podległych mu funkcjonariuszy oraz gotowość do realizacji zadań stojących przed policją w niełatwym czasie.

Podczas uroczystości odbyło się również ślubowanie trójki nowych funkcjonariuszy przyjętych do służby. Czeka ich teraz 6-miesięczny kurs przygotowawczy, podczas którego zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Po nim rozpoczną służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej oraz Komisariacie Policji w Międzyrzecu Podlaskim.

Komendant wręczył nowym funkcjonariuszom legitymacje i odznaki policyjne. Życzył im powodzenia oraz wytrwałości w pracy zawodowej. Jednocześnie podkreślił, że służba w policji to honor i zaszczyt oraz oddanie drugiemu człowiekowi. Rodzinom nowych stróżów prawa życzył wytrwałości i zrozumienia dla trudów tego zawodu.

Awanse w Komisariacie Policji w Międzyrzecu Podlaskim (lista nie zawiera nazwisk policjantów operacyjnych)

Starszy Aspirant: asp. Smaś Mariusz

Aspirant: mł. asp. Pleskaczuk Anna, mł. asp. Szczepaniuk Marek

Młodszy Aspirant: sierż. szt. Grzeszyk Piotr

Sierżant Sztabowy: st. sierż. Kantarowicz Wojciech

Starszy sierżant: sierż. Małoszuk Dawid

Sierżant: st. post. Krupski Krzysztof, st. post. Magnuszewski Jakub, st. post. Mańko Michał, st. post. Modelewski Mateusz, st. post. Pińczuk Przemysław, st. post. Samociuk Jacek, st. post. Straszewski Piotr

Starszy posterunkowy: post. Olewniczak Piotr, post. Szewczuk Łukasz, post. Wiszniewski Michał

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male