YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Bal charytatywny w Tuliłowie

19 stycznia 2015 14:04:53 | autor: redakcja
Międzyrzec Podlaski jest jednym z dziewięciu ośrodków Diecezji Siedleckiej, w których rozpoczęto przygotowania do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży.

W planach są spotkania z ciekawymi ludźmi, wspólne modlitwy, rozważania, konferencje.

– Szukamy różnych sposobów, aby do udziału zachęcić jak największą liczbę młodzieży, dlatego planujemy też między innymi spotkania w szkołach. Na pewno nikt nie będzie się nudził, każdy znajdzie coś dla siebie – zapowiada ks. Tomasz Bielecki, koordynator na rejon Międzyrzeca Podlaskiego i Łosic.

Kolejne - trzecie - spotkanie przygotowawcze odbędzie się już w sobotę 24 stycznia o godz. 18 w parafii św. Józefa. Zgodnie z harmonogramem następne odbywać się będą co miesiąc w poszczególnych międzyrzeckich parafiach, aż do rozpoczęcia ŚDM.

- To dobra okazja, aby pokazać się (nasze miasto) z jak najlepszej strony. Przed uroczystościami w Krakowie młodzież spotka się w diecezjach. Swój przyjazd do Międzyrzeca zadeklarowali już Włosi i Francuzi. Spodziewamy się ponad tysiąca gości z całego świata, wszystko zależy od tego, jak się wypromujemy - przyznaje duchowny.

Celem promocji zbliżających się uroczystości, lokalni koordynatorzy stworzyli profil na Facebooku (facebook.com/SDM.Miedzyrzec), gdzie są zamieszczane aktualne informacje na temat spotkań, imprez i szkoleń. Ze względu na zaplanowany ogrom prac związanych z diecezjalnymi przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, którzy mają ciekawe pomysły i chcą włączyć się do tych działań. Potrzeba co najmniej 30 animatorów. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod nr tel. 786 22 33 55.

Organizacja Światowych Dni Młodzieży to wielki projekt, w którego współtworzenie może zaangażować się każdy. Jedną z możliwości jest udział w organizowanym przez Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży balu dobroczynnym w Tuliłowie (gm. Międzyrzec), który odbędzie się 7 lutego w świetlicy OSP. Podczas imprezy będzie można wykupić cegiełkę na wsparcie organizacji ŚDM. Zapisy trwają do 1 lutego, po każdej mszy świętej w zakrystii kościoła pw. św. Mikołaja, lub po nr tel. 690 461 014.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (24 stycznia 2015 15:13:22) tłumacz włoskiego Na pewno przydadzą się ludzie znający różne języki, więc zapraszam do współpracy :) kontakt: facebook.com/sdm.miedzyrzec autor: Robert Gadomski
    (19 stycznia 2015 22:54:34) A czy szukacie tłumacza włoskiego ? autor: gość
    logo male