Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
12.1°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Będzie nowe targowisko

31 stycznia 2023 19:22 | autor: redakcja

Władze miasta chcą przenieść miejskie targowisko na ulicę Księdza Pleszczyńskiego. Powodem są duże koszty dzierżawy placu przy ulicy Zarówie.

W październiku minionego roku radni podjęli uchwałę o podwyżce targowych opłat. Spotkało się to ze sprzeciwem ze strony kupców korzystających z targowiska przy ulicy Zarówie.

„Obecnie obowiązujące opłaty są wyższe niż w innych miastach i stanowią dla nas duże obciążenie. Wielu sprzedających rezygnuje już z handlu w niektóre dni tygodnia” - napisano w petycji do władz miasta, pod którą około 40 osób domagało się obniżenia opłat.

Temat ponownie wrócił na sesję rady miasta. Stanowisko burmistrza Zbigniewa Kota było jednoznaczne. Poprosił radnych o odrzucenie petycji.

„Od wielu lat dokładamy do targowiska z dochodów własnych. A w związku z inflacją oraz uszczupleniem wpływów z podatków dochodowych, musimy szukać oszczędności, a jednocześnie dodatkowych źródeł dochodów” – tłumaczył.

W 2022 roku miasto z tytułu dzierżawy zapłaciło dla międzyrzeckiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej ponad 85 tys. zł. A do tego trzeba dodać inne koszty, takie jak wywóz śmieci, utrzymanie czystości, wynagrodzenie dla inkasenta i zabezpieczenie sanitarne. Tymczasem zyski z opłat targowych nie pokrywają nawet jednej czwartej kosztów utrzymania targowiska.

Rozwiązaniem problemu ma być przeniesienie targowiska na miejską działkę położoną przy ulicy Księdza Pleszczyńskiego, między parkingiem a cmentarzem. Na sesji rady miasta, która odbyła się 30 stycznia przegłosowano uchwałę dotyczącą zmian w budżecie. Dotyczyła ona m.in. przeznaczenia 25 tysięcy złotych na wykonanie projektu budowlanego nowego targowiska miejskiego.

Do budowy nawierzchni ma być użyta kostka z przebudowy ulicy Brzeskiej. Wiata ze starego targowiska zostanie przeniesiona w nowe miejsce.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (14 lutego 2023 17:14)
  dostałem 100 Zeta podwyzki podatków grunty i działkę! Więc gdzie te pieniądze! Super!
  autor: gość

  (7 lutego 2023 15:37)
  Dokładnie. Tak jak PiS i cała reszta.
  autor: gość

  (7 lutego 2023 07:30)
  A cóż tu kumać, PO to skorumpowana, rzadna władzy partia. Oni nie mieli i nie mają programu do Polaków, Jedyne co nimi kieruje, to stanowiska i szwindel. Jak to PO-spolici oszuści.
  autor: Gość

  (7 lutego 2023 00:41)
  Jestem za lewicą i nie kumam tych z PO. Plują na PiS, a teraz na Hołownie i 2050. Wkrotce bedą pluć na PSL i resztę... Czy to normalne? I wy macie się za tolerancyjnych obrońcow konstytucyji?
  autor: gość

  (6 lutego 2023 19:24)
  Ty 18:33, jedyne co możesz to mnie pocałować w padu z przytupem, nie sprawdzać mój adres ip SBecki POmiocie. Twoje czasy nie wrócą , PIS jest faktycznie słaby, bo powinien wam zabrać wszystko, nie tylko dodatek za pałowanie.
  autor: gość

  (6 lutego 2023 19:13)
  Czytając ten "tekst" jakbym słyszał,Lisa i Kolenda-Zaleska, nawołujących do puczu. Daj sobie spokój z tymi famazonami. Wybory zweryfikują wszystko.
  autor: Gość

  (6 lutego 2023 18:33)
  Szanowni Państwo, Rodacy. Na forum mamy zbędne bicie piany. Są różne opcje polityczne i upodobania. Jedno jest pewne - takiego dziadostwa i tałatajstwa jak PiS nie było w Polsce od stuleci a dokładnie od czasów przedrozbiorowych. Obecne rządy warchołów prowadzą do jednego - do upadku Rzeczypospolitej. Widzi to każdy mający choć krztynę rozumu i przyzwoitości. Na nic zdałyosię zaklinanie rzeczywistości przez popleczników tegoż tworu. Pycha kroczy przed upadkiem co widać po ostatnich poczynaniach "władzy", jej nerwowych ruchach i rozdawnictwie majątku narodowego. A Wy, pisiory, możecie pluć jadem, wyzywać od peowców itp. Wasz czas się kończy. Rozliczy Was historia i nie daj Panie Boże wściekły Naród jak już doprowadzicie do upadku Najjaśniejszą Rzeczpospolitą. Wtedy pilnujcie się. Odkopiemy numery IP i Was znajdziemy. Każdego z osobna, po kolei.
  autor: gość

  (6 lutego 2023 18:29)
  Wszystkie pro-spoleczne, którym przeciwna była i nadal jest, koalicja PO-PSL.
  autor: Gość

  (6 lutego 2023 18:27)
  Jaki program -oprócz rozdawania kasy zrealizował pis?
  autor: gość

  (6 lutego 2023 13:18)
  Mało urodzeń bo poszedłeś za przykładem BIEDRONIA ON+ON
  autor: gość

  (6 lutego 2023 13:09)
  Ja
  Program PO 1 wprowadzić euro 2 podnieść wiek emerytalny KONIEC!!!!!!!!
  autor: Jan

  (6 lutego 2023 12:40)
  Który program pis zrealizowal:milion samochodów elektrycznych 100 tys.mieszkan,3 morskie promy pasażerskie,elektrownia w ostrolece-2miliardy w błoto, przywrócenie połączeń komunikacyjnych więcej dzieci-najmniej urodzeń o 80 lat,sk.......y tylko potrafią krasc
  autor: gość

  (6 lutego 2023 10:31)
  Nie ma z kim rozmawiać. Wyznawcy Tuska to po prostu debile. Dowód? Fala hejtu na szefową bialskiego stowarzyszenia Wspólny Świat która od 16 lat pomaga dzieciom z autyzmem. Bo dostała od Czarnka 340 tysięcy na budowę boiska.
  autor: gość

  (6 lutego 2023 07:45)
  Ty masz takie same argumenty do dyskusji, jak Platforma Obywatelska, program dla Polski. Mniej niż zero.
  autor: Gość

  (5 lutego 2023 22:23)
  Dyskusja z wypranymi mózgami przez tvp info członami pis nie ma sensu,lewitujcie.dalej i zbierajcie kasę.na swoje.fundacje
  autor: gość

  (5 lutego 2023 14:49)
  Tak wasz prezydent Sutryk to specjalista od rad. A najlepsza jest rada wrocławskiego ZOO. Przekręt goni przekręt tam gdzie POspolici oszuści rządzą.
  autor: gość

  (5 lutego 2023 14:26)
  Tępe byki pisowskie,w radzie zamku na wodzie wchodzą.prezydenci miast np Gdańska,Wrocławia,jeżeli jakiś pisuar wygra tam wybory to on będzie w tej radzie
  autor: gość

  (4 lutego 2023 19:43)
  O dziwo we władzach fundacji pani prezydent Gdańska, pan prezydent Poznania i cała wierchuszka członków Platformy Obywatelskiej. Przypadek? Otóż nie, bo PO-spolici oszuści, stworzyli sobie platformę różnych fundacji i kombinacji biznesowych.
  autor: Gość

  (4 lutego 2023 19:37)
  Proszę bardzo podaję POpaprańcu. Założyli sobie kolesie Fundację Kolegium Europy Wschodniej aby później przytulić zamek w Wojnowicach. Partyjni koledzy partyjnym kolegom zafundowali taką darowiznę ze skarbu państwa.
  autor: gość

  (4 lutego 2023 17:26)
  PO nie lubię ale pis jedzie po bandzie. Wpiszcie sobie 100aferpis. Ładnie tam wszystko jest opisane, wraz z tekstami źródłowymi dla chcących poznać więcej szczegółów. Ogólnie klasa polityczna w Polsce to zgnilizna moralna i degrengolada, uwłaszczająca się na majątku Polaków. Wstyd i hańba, że takie miernoty decydują o naszym życiu. Cóż, że wykształceni jak głupi i pazerni?
  autor: gość

  (4 lutego 2023 14:34)
  Piszesz tekstem Millera, Leszka Millera. Komunisty z PZPR-owska przeszłością. To wzór do naśladowania dla ciebie?
  autor: Gość

  (4 lutego 2023 14:11)
  Podaj adres pałacu,działacze pis będą siedziec jak minister zero odejdzie z urzedu można już założyć fundację która będzie zbierała na paczki dla siedziacych,proponuję pisać do czarnka o dotację
  autor: gość

  (4 lutego 2023 14:11)
  Szkoda nerwów, wpierw nauczysz słonia fruwać jak PO leminga myślenia i analizowania.To społeczność czerpiąca wiedzę z Facebooka, Soku z Buraka itp. Samodzielnie, to jedynie POtrafią HW... napisać.
  autor: gość

  (4 lutego 2023 13:52)
  Jakoś nie słychać, żeby w pierdlu siedzieli działacze PiS, a coraz głośniej o aresztowanych członkach z Platformy Obywatelskiej i PSL, lub stojących pod zarzutami. Czasami działa jeszcze doktryna Neumanna, ale coraz bardziej nieskutecznie.
  autor: Gość

  (4 lutego 2023 13:44)
  Misiu z.pis miałeś napisać o jakimś pałacu Karpińskiego który miał sprezentować po,gdzie ten pałac adres podaj a jak nie to zamknij dude
  autor: gość

  (4 lutego 2023 13:28)
  Mafia VAT, mafia reprywatyzacyjna, Amber Gold, wyprzedaż majątku narodowego za bezcen, itd. Przecież za tym stoi Tusk i koalicja PO-PSL. Wystarczy?
  autor: Gość

  (4 lutego 2023 13:25)
  Wiem że np.firma bialcon dostała od pisowskiego rządu żeby nie upaść 10 milionow po tym jak kupili pałac.w.cielesnicy
  autor: gość

  (4 lutego 2023 13:23)
  Misiu sprecyzuj jaki pałac bo gadasz jak byś był na etacie tvp info rzucasz błotem bez konkretu
  autor: gość

  (4 lutego 2023 13:01)
  Ta willa od Czarnka to pikuś w porównaniu z pałacem który sprezentował partyjnym kolegom minister Karpiński z rządu PO-PSL. A największa grabież majątku państwowego to odchodziła za rządów Unii Demokratycznej, Kongresu Liberalno-Demokratycznego, SLD i PSL. Tylko to się wtedy nie nazywało kradzieżą. Mówiono o tym prywatyzacja. Dziś wszyscy złodzieje z tamtych partii siedzą w PO.
  autor: gość

  (4 lutego 2023 11:23)
  Pis w kradzieży majątku państwowego przebił nawet to co robili komuniści w 1989 roku,jeżeli nowa władza znowu ogłosi grubą kreskę to ludzie powinni wyjść na ulice
  autor: gość

  (4 lutego 2023 10:59)
  PO lemingi , nie dociera do was że Niemcy całą mocą wspierają PO by móc doić Polskę do woli, kosztem tylko załatwienia koryta w Brukseli dla paru PO przywódców . PIS na to nie idzie, dlatego ciągłe podstawianie nóg.
  autor: HIHOT

  (4 lutego 2023 07:10)
  Nowak i Platfusy przy pisiorach to pikuś jeżeli chodzi o przekręty i wały na kasę. A nasz p-oseł poszedł do sejmu tylko po penge. W PSL nie wyszło to wybrał PiS. Taki to młody duch prawicy. Dobrze, ze swoich troszkę ustawił i tablice na PKP wmurował.
  autor: gość

  (3 lutego 2023 19:01)
  Kolejny kolega Tuska z Platformy, trafił do aresztu, za przyjęcie 5 milionów łapówki. Najpierw Nowak za przekręty i łapówki,na Ukrainie, a może i marszałek Senatu z PO, trafi do pierdla, za łapówki
  autor: Gość

  (3 lutego 2023 18:08)
  Gościu, widzę znaczne przedawkowanie TVN-u . Ma to bardzo negatywny wpływ na psychikę, dlatego radzę więcej luzu i zajęcie się czymś innym ,może spacerów więcej?.
  autor: gość

  (3 lutego 2023 17:37)
  Pisiory nie miauczec do burmistrza tylko założyć fundację z jakimś plebanem i iść do KUL-ewskiego Czarnka po 5 baniek dotacji na remont ulicy,jak nie załatwicie to wy pierdoly i nie nadajecie się do rządzenia
  autor: gość

  (3 lutego 2023 15:07)
  Panu Kotu, nie PO-drodze jest chodzenie po werepach. Lakierów szkoda.
  autor: Gość

  (3 lutego 2023 14:18)
  A ja zapraszam na dalszy odcinek Siteńskiej bo ten do ubojni jest nawet znośny.
  autor: Gość

  (3 lutego 2023 07:20)
  Ja
  Zapraszamy włodarza na ulicę kasztanową podziwiać "kratery". pozdrawiam
  autor: Ja

  (2 lutego 2023 23:44)
  Po co wasze swary głupie, Wnet i tak zginiemy w .upie!
  autor: gość

  (2 lutego 2023 21:27)
  Mnie bardziej interesuje lokalna władza, bo mam na nią realny wpływ. Czy ci z naszych władz, będąc w Warszawie byli by lepsi?
  autor: gość

  (2 lutego 2023 19:52)
  Oj pisiorki chłopaki pod cela zajmą się wami ale będzie jazda!
  autor: gość

  (2 lutego 2023 17:47)
  Nie kłam totalniaku bo pójdziesz siedzieć razem z kumplem Donalda. I na dodatek jego dziewczyną zostaniesz.
  autor: gość

  (2 lutego 2023 14:38)
  Pis jest naprawdę prawe i sprawiedliwe,kradnie połowę dla siebie i połowę dla czarnej mafii kościelnej,uczciwe zasady
  autor: gość

  (2 lutego 2023 13:39)
  Większych złodziei niż w PO to nie znajdziesz. Im było nawet mało złodziejstwa w Polsce dlatego Sławka Nowaka na Ukrainę wysłali. Ale sprawa jak wiadomo się rypła i partyjnego kolegę Donalda odesłali Ukraińcy w kajdankach.
  autor: gość

  (2 lutego 2023 11:24)
  Pis nikt ani nic nie przebije,g...o spod siebie zjedzą żeby zarobić
  autor: gość

  (2 lutego 2023 08:38)
  Życzę nam wszystkim doczekania władzy takiej, co to nie będzie grabiła...
  autor: gość

  (2 lutego 2023 07:32)
  Widać że to agonią pis dlatego kradną na chama,ale kiedyś to w zębach przyniosą
  autor: gość

  (1 lutego 2023 21:22)
  Czy wszyscy w PO tacy tępi jak ty? Wiesz ile ma kosztować wiadukt nad torami? Od Czarnka to by ci tylko na waciki starczyło biorą pod uwagę te wasze partyjne upodobania do drogich cygar alkoholi i garniturów.
  autor: gość

  (1 lutego 2023 20:12)
  Założymy fundację i czarnek da nam kilka baniek jak swoim kumplom przekretom z pis to zbudujemy wiadukt do przedszkola
  autor: gość

  (1 lutego 2023 18:19)
  I kosiarką dzieci woził do przedszkola...
  autor: gość

  (1 lutego 2023 18:07)
  Ja bym rozebrał w ogóle ulice Kaczyńskiego i posiał tam zboże
  autor: gość

  (1 lutego 2023 11:08)
  Swoją starą rozbierz i postaw ją tam gdzie cyrk stawiają.
  autor: gość

  (1 lutego 2023 10:39)
  Czy z czcigodnym Kazimierzem lokalizacja uzgodniona? Może być problem, bo to cmentarz obok.
  autor: gość

  (1 lutego 2023 10:36)
  Może w takim układzie rozebrać chodnik na Kaczyńskiego i parking zrobić tam gdzie cyrk stawiają?
  autor: gość

  (1 lutego 2023 07:46)
  Nie pękaj. Specjalnie dla ciebie w holu kina zrobi się warzywniak. Przyjdziesz kupisz cebulę i przy okazji film obejrzysz.
  autor: gość

  (1 lutego 2023 00:27)
  Ja nie wiem po co remontuje się kino? jak żyję, to tam nigdy chętnych do seansów nie było. Powstało, jak w innych miastach ( Kałuszyn) kino za rogiem. Teraz pompuje się, że będzie kino... będzie jak ze stokiem.. stało będzie. trzy, no cztery razy w roku coś się zadzieje i tyle...no ale jest! Ładne? wyremontowane? oko cieszy? i tak we wszystkim. Zycie. Ostatni niech zgasi światło !
  autor: gość

  (1 lutego 2023 00:02)
  śmieszne i żałosne
  A ile Miasto zarabia na stoku, basenie czy na pałacu potockich?Czy te obiekty są dochodowe? Aż zęby bolą jak się słucha takiego uzasadnienia. Są obiekty użyteczności publicznej które ze swej istoty dochodowe nie są i nigdy nie będą! Mają służyć mieszkańcom i obowiązkiem miasta jest ich utrzymywanie, z pieniędzy mieszkańców notabene. Ciekawe czy burmistrz sam wierzy w to co mówi?
  autor: mieszkaniec

  (31 stycznia 2023 22:43)
  Ten z Zarówna, hamowa, czy dolarowa pojedzie sobie do białej. No ale Kąkolewnica zamiast do MC pojedzie do Radzynia. Dołcha, Puchacze do BP. Trzebieszów czy Misie także podskoczą do Zbuczyna lub Łukowa... Ten kto myśli wyłącznie o mieszkańcach tego miasta i zapomina o mieszkańcach Drelowa i innych miast, no cóż... będzie mniej przyjezdnych, mniejszy ruch w mieście, na Zarówiu, Targowej itd. Zlikwidowali komunikacje miejską, zlikwidują targowisko. Komu to potrzebne... Brawo!!!!
  autor: gość

  (31 stycznia 2023 21:51)
  A poza tym to wręcz komicznie brzmią te komentarze, bo przecież sporo ludzi przyjeżdżających tam autami parkuje właśnie przy Pleszczyńskiego :)
  autor: gość

  (31 stycznia 2023 21:42)
  "Ludzie na zakupy pojadą do Radzynia, Łukowa, Trzebieszowa, Zbuczyna". Tak na pewno. I będą korki na wylotówkach z mieściny. Bo przecież krócej trwa podróż do Radzynia niż przejście 150 metrów z Zarówia na Pleszczyńskiego.
  autor: gość

  (31 stycznia 2023 21:41)
  Marny gospodarz z tego Kota, ale liczyć PO-trafi. Oczywiście dla siebie.
  autor: Gość

  (31 stycznia 2023 21:05)
  Panie Kot, oszczędności poszukaj w poborach dla siebie i swojego zastępcy.
  autor: gość

  (31 stycznia 2023 21:04)
  Zlikwidować, zaorać.. Plus jest taki, że w czwartek oraz sobotę miasto się odkorkuje (BRAWO!). Ludzie na zakupy pojadą do Radzynia, Łukowa, Trzebieszowa, Zbuczyna (BRAWO).
  autor: gość

  (31 stycznia 2023 20:23)
  Jest tańsze rozwiązanie, wysłać urzędników do PKS , obliczyć dokładnie powierzchnię na Radzyńskiej i skorygować podatek od nieruchomości.
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny