YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Będzie remont na pływalni

20 czerwca 2017 11:13:30 | autor: redakcja
Władze miasta uzyskały dofinansowanie w wysokości 342 tys. zł do remontu krytej pływalni.

Remont wewnątrz pływalni, która ma już 20 lat, będzie kosztował 842 tys. zł. Dofinansowanie w kwocie 342 tys. zł pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej.

Modernizacja obejmie wymianę płytek oraz podwieszanego sufitu na hali basenowej. Wyremontowane zostanie całe zaplecze oraz sanitariaty. Pojawią się nowe liny i słupki startowe, drabinki basenowe, suszarki, ławki, wieża ratownicza oraz odkurzacz basenowy. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (łazienki z prysznicami oraz sanitariaty). Planowana jest instalacja podnośnika basenowego z wózkiem.

Burmistrz chciałby, aby remont pływalni przeprowadzić w miesiącach wakacyjnych. Nie wiadomo czy to się uda. Wszystko zależy od warunków umowy z ministerstwem, które współfinansuje remont. - Będziemy musieli kilka problemów rozwiązać, m.in. zabezpieczyć warunki do treningu dla pływaków Huraganu w Białej Podlaskiej lub Radzyniu Podlaskim – stwierdza Zbigniew Kot.

Zdobycie dofinansowania z MSiT to tylko część planów dotyczących pływalni. Władze miasta walczą również o zdobycie unijnego dofinansowania do termomodernizacji budynku, czyli zewnętrznego ocieplenia, wymiany okien i drzwi. Projekt zakłada również wymianę oświetlenia na ledowe oraz montaż urządzeń fotowoltaicznych, m.in. pompy ciepła. Ma to kosztować 2,2 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosiłoby 1,7 mln zł.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male