YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Bezpłatne badania mammograficzne

7 listopada 2017 09:57:58 | autor: Redakcja
Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Niespełna 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia ( lub co 12 miesięcy, jeżeli w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusach odbędą się:

Łomazy –  22 listopada przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Małobrzeska

Drelów –  22 listopada przy Urzędzie Gminy, ul. Szkolna 12

Terespol –  23 listopada przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Wojska Polskiego 47

Międzyrzec Podlaski –  23 listopada przy Przychodni Zdrowia, ul. Wiejska 13

Janów Podlaski  –  24 listopada przy Urzędzie Gminy, ul. Bialska 6A

Konstantynów –  24 listopada na placu przy Parku Platerów  

Organizatorzy prosza o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub przez formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male