Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
19.0°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Białoruscy pielgrzymi odpoczywali w Międzyrzecu

29 lipca 2023 12:46 | autor: redakcja

W środę, 26 lipca, w międzyrzeckiej parafii św. Apostołów Piotra i Pawła gościła 30-osobowa grupa Białorusinów, pielgrzymujących do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.

22 lipca z Warszawy do Kodnia wyruszyła pielgrzymka Białorusinów mieszkających w Polsce. Już po raz drugi zorganizowało ją katolickie duszpasterstwo białoruskie, które od dwóch lat działa w Warszawie.

- Zmierzamy w kierunku Białorusi w wymiarze geograficznym, ale także duchowym. Pielgrzymujemy do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia, które leży nad Bugiem, przy granicy z Białorusią. W sensie duchowym, dzięki modlitwie i rozważaniu Ewangelii chcemy budować naszą Ojczyznę na fundamentach słowa Bożego, prawdy i sprawiedliwości – podkreślał ks. Wiaczesław Barok, duszpasterz Białorusinów w Warszawie, który poprowadził pątników do Kodnia.

Białorusini mieli do przejścia ok. 210 km. 26 lipca odpoczywali w Międzyrzecu, a w piątek, 28 lipca, dotarli do Kodnia. Pielgrzymkę, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Z Bogiem na Białoruś”, kończą 29 lipca w Sanktuarium Unitów Podlaskich w Kostomłotach. (foto: Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła)

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny