YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Biblioteka w Drelowie najlepsza w powiecie

20 stycznia 2015 12:26:24 | autor: redakcja
W tym roku po raz piętnasty starosta Tadeusz Łazowski wręczył wyróżnienia i statuetki „Dobre, bo Bialskie”. Wśród nagrodzonych podczas spotkania znalazła się również biblioteka w Drelowie.

Już po raz czwarty tytuł Biblioteki Roku 2014 Powiatu Bialskiego trafił do Gminy Drelów. W latach poprzednich wśród laureatów tego konkursu znalazła się GBP w Drelowie oraz jej filia w Szóstce.

Piękne wnętrze, elektroniczny system obsługi czytelników, wykwalifikowana kadra oraz ciekawa oferta skierowana do różnych grup użytkowników to nie jedyne atuty tej placówki.

Chcielibyśmy aby nasza biblioteka stała się tzw. „trzecim miejscem”, gdzie obok szkoły czy pracy oraz domu, to właśnie u nas znajdziesz coś dla siebie. Może to być książka, wiedza, rozmowa, chwila odpoczynku, miejsce na spotkanie z przyjaciółmi czy miejsce w którym możesz skorzystać z komputera oraz drukarki, a nawet się pobawić – zachęca Magdalena Pepa, dyrektor GBP w Drelowie.

W swojej ofercie biblioteka posiada stałe spotkania Klubu mam z dziećmi, które odbywają się w każdy wtorek, od godziny 10.00.

Dzięki uczestnictwu w projekcie finansowanym przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji „GO_PRO! – Gminne Ośrodki Programowania jako model efektywnej promocji wiedzy i praktyki programistycznej” biblioteka drelowska  zamieniła się w przestrzeń nauki, rozwoju i zabawy.  Podczas zajęć warsztatowych prowadzonych przez specjalnie do tego przeszkolonych pracowników biblioteki uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Drelów poznają podstawy projektowania, budowania i programowania robotów z zestawów klocków Lego Mindstorms. Po serii zajęć powstał Klub Kodera, w którym  młodzi inżynierowie konstruują roboty, a następnie programują tak aby poruszały się i wykonywały różne polecenia. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek i piątek. Dzięki udziałowi w projekcie biblioteka pozyskała nowoczesny sprzęt i oprogramowanie.

Innym polem działalności biblioteki jest współpraca z Fundacją Orange, dzięki której starsi mieszkańcy gminy mają możliwość  uczestniczenia w projekcie animacyjno - edukacyjnym  „Spotkania z pasjami”. Są to interaktywne spotkania online ze znanymi osobami, które pokazują, że wiek nie jest ograniczeniem w realizacji pasji i zainteresowań.

Za najważniejsze działanie jakiego podjęła się drelowska biblioteka w 2014 r. należy uznać projekt poprawy komfortu korzystania z zasobów i bogatej  oferty kulturalno – edukacyjnej. W ramach tego projektu przearanżowano pomieszczenia biblioteki i dokonano zmian w umeblowaniu oraz na nowo wydzielono strefy użytkownika - malucha, odpoczynku i spotkań z książką.

Biblioteka równolegle z realizacją nowych projektów dba również o ich właściwe wypromowanie. Lokalna społeczność jest na bieżąco informowana o nowych działaniach i inwestycjach drelowskiej placówki, za pośrednictwem lokalnych mediów oraz strony internetowej biblioteki i profilu na facebooku.

Większość w/w działań biblioteka wdrożyła w 2014 r., ale nie są jedynymi, które podejmuje na rzecz lokalnej społeczności. Jest ich dużo więcej i to właśnie całość tych działań zadecydowała o zdobyciu prestiżowej nagrody - tytułu Biblioteki Roku 2014 Powiatu Bialskiego.

To potrzeby i oczekiwania naszych czytelników i użytkowników kształtują bibliotekę – mówi Magdalena Pepa. Słuchamy ich i staramy się na nie odpowiadać. To wspólna praca całego zespołu oraz zaangażowanie i pomysły każdego z osobna sprawiają, że doceniają nas nie tylko w środowisku lokalnych, ale i poza jego obrębem.

REKLAMA
reklama


Biblioteki Roku 2014 Powiatu Bialskiego


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male