YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Biblioteka z 70-letnią tradycją

24 czerwca 2019 20:46:05 | autor: Anna Ostapiuk
Biblioteka Publiczna w Tłuśćcu świętowała swoje 70-lecie. Jubileuszowe obchody były okazją do podkreślenia roli, jaką od kilkudziesięciu lat placówka odgrywa w życiu kulturalnym lokalnej społeczności.

70-lecie Biblioteki w Tłuśćcu (fot. GBP w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim)

Uroczystość rozpoczęła Klaudia Baj refleksyjnym utworem „Zdumienie”. Po multimedialnej prezentacji 70-letniej działalności biblioteki złożono życzenia urodzinowe oraz gratulacje jubileuszowe na ręce dyrektor biblioteki Magdaleny Chodzińskiej i bibliotekarz Elżbiety Baj. W tym dniu dyplomy uznania otrzymali najaktywniejsi czytelnicy, a osobom wpierającym bibliotekę na różnych płaszczyznach wręczono podziękowania i biblioteczną sowę. – Historia biblioteki to historia ludzi – zaznaczyła Elżbieta Baj – To wy tworzycie historię, składam wam szczególne podziękowania.

Wyjątkowy klimat spotkania podkreślił występ dziecięcej scholi „Niezapominajki” pod opieką Bożeny Wawryniuk. Nie zabrakło również urodzinowego tortu. – Dzisiejszy Jubileusz to okazja do świętowania dla osób, którym bliskie sercu jest promowanie czytelnictwa, popularyzacja książki oraz kształtowanie życia kulturalnego gminy Międzyrzec Podlaski – podsumowała dyrektor GBP Magdalena Chodzińska.

Placówka, która powstała w 1949 roku, a której tradycje  czytelnicze sięgają lat 20. XX wieku, to nie tylko wypożyczalnia zbiorów, ale także miejsce spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki, akcji czytelniczych, konkursów, warsztatów, szkoleń i wielu różnorodnych działań edukacyjnych – podkreślają z pasją bibliotekarze – To miejsce łączące tradycję i nowoczesność. Miejsce, w którym każdy, bez względu na wiek, wykształcenie czy pozycję społeczną, znajdzie coś dla siebie.

W uroczystości, która odbyła się w dniu 17 czerwca, udział wzięli ks. Michał Wawerski, Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Pietruk. Wśród gości znaleźli się również dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej dr Paweł Borek, dyrektor GOK Justyna Świerczewska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Tłuśćcu Elżbieta Demczuk,  obecni i byli pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej oraz wierni czytelnicy i przyjaciele Biblioteki. – Tłuściec jest miejscem szczególnym, gdzie biblioteka przyciąga dobrych ludzi, tworzy synergię, która powoduje, że wszystko się udaje – mówił wójt Krzysztof Adamowicz - Zawdzięczamy to ludziom, którzy tworzyli tę atmosferę. Największą wartością, która tworzy naszą przestrzeń kulturalną, to gromadzenie nie tylko dzieci, ale przede wszystkim wielu pokoleń. Dzieci mogą tu być ze swoimi rodzicami, mogą czerpać od nich wzorce, ale też przeżywać i bawić się razem. Dopóki dane nam będzie wpływać na losy tej gminy, to z takimi ludźmi chcielibyśmy pracować jeszcze przez długie lata. Z ludźmi tak pozytywnie zakręconymi, którzy tworzą przestrzeń czytelnictwa na terenie gminy. Widzimy ludzi, którzy są niesamowici kreatywni, którzy poświęcają swój czas i pomysły, a przede wszystkim sprawia im to ogromną radość.

REKLAMA
reklama


70-lecie biblioteki w Tłuśćcu


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male