YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Bilans potwierdzonych przypadków koronawirusa wzrósł do 1085

26 marca 2020 10:18:50 | autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek rano o 34 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce; łączny bilans to 1085.

Nowe potwierdzone przypadki dotyczą: dziewięciu osób z woj. lubelskiego, sześciu z woj. śląskiego, czterech z woj. kujawsko-pomorskiego, trzech woj. pomorskiego, trzech z woj. wielkopolskiego, trzech z woj. małopolskiego, trzech z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po jednej osobie z woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

Ministerstwo przekazało, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące.

Resort podał też, że w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk.

W sumie zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u 1085 osób, 15 z nich zmarło. (PAP)

Koronawirus w Lubelskim (26 marca, godz. 9.30)
69 – liczba zakażonych
30 - liczba hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia
5371 - liczba poddanych kwarantannie
5469 - liczba objętych nadzorem epidemiologicznym

Aktualizacja (2020-03-26, 12:02)
Ministerstwo Zdrowia skorygowało informacje o osobach zmarłych z powodu koronawirusa. Obecnie, dane mówią o 14 zgonach, wcześniej podawano 15.

Ministerstwo wskazało, że korekta ma związek z informacją ze szpitala we Wrocławiu o zmarłym w środę 71-letnim pacjencie. Przyczyną jego śmierci, zgodnie z kartą zgonu, była niewydolność krążeniowo-oddechowa nie mająca nic wspólnego z koronawirusem. Pacjent okazał się być ostatecznie osobą nim niezakażoną.

Stąd też - jak podało MZ - liczba osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem to 14. (PAP)

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male