Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
22.4°C
Kontakt
gmina Drelów

Biskup Grzegorz Suchodolski z wizytą kanoniczną w Drelowie

30 listopada 2021 08:58 | autor: Anna Ostapiuk
Konsekracja nowego ołtarza i ambony w Drelowie (fot. Paweł Stefaniuk)

W minioną niedzielę społeczność parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Drelowie wzięła udział w uroczystości pod przewodnictwem biskupa Grzegorza Suchodolskiego, podczas której dokonano poświęcenia nowego ołtarza i ambony. Tego samego dnia biskup spotkał się ze wspólnotami parafialnymi, modlił się z wiernymi na cmentarzu oraz udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z terenu gminy Drelów.

Podczas wizyty kanonicznej w Drelowie przeprowadzonej w dniu 28 listopada przez ks. biskupa Grzegorza Suchodolskiego społeczność parafialna wzięła udział w spotkaniach i wspólnej modlitwie. Podczas uroczystej mszy świętej biskup dokonał poświęcenia nowego ołtarza i ambony, które stanowią część odnowionego wnętrza świątyni.

Biskup Suchodolski spotkał się z Legionem Maryi, chórem parafialnym, Kołami Żywego Różańca, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, grupami liturgicznymi, ministrantami, Czcicielami Apostolatu Miłosierdzia Bożego i Kręgiem biblijnym, rozmawiał również z radą parafialną i ekonomiczną. Odbyła się także wspólna modlitwa na cmentarzu parafialnym.

Uwieńczeniem wizyty kanonicznej było udzielenie sakramentu bierzmowania młodzieży z terenu drelowskiej parafii.

---

Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach trwał remont kościoła parafialnego w Drelowie wsparty środkami z funduszy zewnętrznych. W ramach prac wykonano m.in. demontaż boazerii ściennej, malowanie wnętrza, wymianę posadzki i skucie tynków przyziemia, wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego, budowę budynku kotłowni i instalacji zbiornikowej na gaz płynny. Prace objęły również zabiegi konserwatorskie ukierunkowane na renowację ołtarza głównego i dwóch bocznych oraz chrzcielnicy.

Projekt inwestycyjny o wartości 984 623,04 zł został dofinansowany kwotą 680 430,54 zł przez Urząd Marszałkowski w ramach "Osi priorytetowej 7 Ochrona dziedzictwa kulturowego i naturalnego Działanie 7.1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne - projekty lokalne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020”. Na potrzeby remontowo-konserwacyjne wsparcia finansowego udzieliły m.in. Gmina Drelów 30.000 zł, Powiat Bialski 30.000 zł oraz firma Wipasz S.A.35.000 zł. Parafia wykonała część zadań z wykorzystaniem środków własnych i wsparcia finansowego przedstawicieli wspólnoty parafialnej. Ołtarz główny i ambonę ufundowali drelowscy parafianie.

Na chwilę obecną zakończyły się prace remontowe, a w środę 1 grudnia odbędzie się odbiór konserwatorski. W ramach projektu zaplanowano wystawienie spektaklu poświęconego męczeństwu Unitów Drelowskich, jednak ze względu na obostrzenia epidemiplogiczne nastapiła zmiana i powstaje film o tej tematyce.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny