Bombardierzy z Międzyrzeca

4 listopada 2012 20:10
Junior starszy - Huragan - Mazowsze Stężyca 11-0 (3-0) (03.11.2012)

Juniorzy starsi Huraganu wysoko pokonali Mazowsze Stężyca w przedostatnim spotkaniu rundy jesiennej.

Brawo dla outsidera II Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych, bo nie zląkł się lidera, nie oddał meczu walkowerem i przyjechał do Międzyrzeca rozegrać mecz. Jedenastka gości (dosłownie, bo na ławce nie było zmienników) słono jednak za to zapłaciła. Wynik meczu otworzył już w 2. minucie Piotrek Wojtczuk, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem po podaniu Krystiana Kociszewskiego. Cztery minuty później Wojtczuk zrewanżował się podaniem partnerowi z ataku. Kociszewski przyjął piłkę tyłem do bramki i mimo pilnujących go obrońców sprytnie obrócił się podwyższając wynik strzałem tuż przy słupku. Wynik pierwszej połowy ustalił ten sam zawodnik, ponownie po podaniu Wojtczuka.

- Goście nie stracili w pierwszej połowie więcej bramek, bo graliśmy pod wiatr, który utrudniał moim zawodnikom konstruowanie akcji – komentował po meczu trener Jacek Syryjczyk.

Po przerwie kanonadę na bramkę przeciwnika rozpoczęli po indywidualnych akcjach Krystian Kociszewski (47 minuta) i Wojtczuk (52 minuta). W 66 minucie było już 6:0. Po koronkowej akcji Paweł Adamczyk podał do Filipa Kwaśniewskiego, który celnie uderzył na bramkę gości.

W 57 minucie na boisku pojawił się nowy nabytek międzyrzeczan - Patryk Kociszewski (brat stryjeczny Krystiana, obaj 95 rocznik), wcześniej gracz Jagiellończyka Biała Podlaska. Ten zawodnik bardzo ładnie zachował się w 68 minucie. Mimo że sam mógł strzelać na bramkę przeciwnika, wyłożył piłkę dla Bartoszuka, który podwyższył na 7:0.

W 70 minucie kapitalnym strzałem spoza szesnastki popisał się Rafał Kwaśniewski, który tego dnia obstrzeliwał bramkę Mazowsza, trafiając m.in. w słupek i poprzeczkę. W 74 minucie dziewiątą bramkę wypracował duet braci Kociszewskich. Strzelał Krystian a podawał Patryk. Minutę później na listę strzelców wpisał się Patryk, któremu podawał Bartoszuk. Strzelecki festiwal zakończył Rafał Kwaśniewski po podaniu Krystiana Kociszewskiego.

Po spotkaniu trener Syryjczyk przyznał, że przeciwnik nie zmusił tego dnia jego piłkarzy do większego wysiłku. – Cieszę się, że juniorzy ze Stężycy przyjechali rozegrać ten mecz, mogliśmy bowiem poćwiczyć przed bardzo trudnym spotkaniem, które czeka nas za tydzień - stwierdził.

11 listopada (niedziela) juniorzy starsi Huraganu zagrają wyjazdowy mecz z wiceliderem Niedźwiadkiem Chełm. Będzie to ich ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej. Wyjazd do Chełma o godz. 7.30. Początek spotkania o godz. 11.

Huragan Międzyrzec – Mazowsze Stężca 11:0 (3:0)

Bramki: Wojtczuk 2 i 52, K. Kociszewski 6, 18, 47 i 74, F. Kwaśniewski 66, Bartoszuk 68, R. Kwaśniewski 70 i 80  P. Kociszewski 75

Skład Huraganu: Jóźwik – Siergiej, Marczuk (57’ Grabowski), Skrodziuk, Kwaśniewski F. – Bartoszuk, Kwaśniewski R., Zaniewicz H., Adamczyk – Wojtczuk (57’ Kociszewski P.), Kociszewski K.