Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
15.6°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Brzeska będzie jak nowa

25 lipca 2022 21:59 | autor: redakcja

Rozstrzygnięto przetarg na modernizację ulicy Brzeskiej. Będzie tam nie tylko nowy asfalt. Przebudowane zostaną chodniki, pojawią się aktywne przejścia dla pieszych i radarowy wyświetlacz prędkości.

W budżecie miasta na inwestycję zabezpieczono blisko 5,9 mln zł, z czego 5,6 mln zł stanowi dofinansowanie z rządowego funduszu Polski Ład. Swoje oferty w przetargu złożyły trzy firmy. Międzyrzecki BuDrog za wykonanie inwestycji chciał otrzymać nieco ponad 6 mln zł, a pruszkowski STRABAG ponad 6,5 mln zł. Najkorzystniejsza cenowo była oferta Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Lubartowa, które zaoferowało niecałe 5,3 mln zł. I właśnie tę ostatnią ofertę wybrano.

Zadaniem lubartowskiej firmy będzie gruntowna modernizacja ulicy. Na blisko 2-kilometrowym odcinku położona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa. Wymienione zostaną krawężniki oraz kostka brukowa na ścieżce rowerowej i chodnikach (po lewej stronie do ulicy Modrzewiowej, a po prawej do ulicy Kaczyńskiego).

To nie wszystko. Na Brzeskiej pojawi się dziesięć aktywnych przejść dla pieszych i wszystkie zyskają dodatkowe oświetlenie z panelami solarnymi po obu stronach drogi. Ponadto na ulicy pojawi się radarowy wyświetlacz prędkości o zasięgu 250 metrów i nowe zieleńce z grabem pospolitym i krzewami żywopłotowymi.

Termin realizacji inwestycji poznamy po podpisaniu umowy z wykonawcą.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (27 lipca 2022 23:44)
  sukces kotka
  a po co wydawać na chodnik, który jest całkiem dobry? Czemu jest tak, że miasto inwestuje w drogę wojewódzką, a jak już obwodnica, czy chodnik na kolejowej... toooo nie ma takiej możliwości, bo to wojewódzka...
  autor: kandydat na burmistrza

  (26 lipca 2022 13:24)
  Przeżuć to można gumę, chyba że baran jesteś ,to trawę.
  autor: Brzeska

  (26 lipca 2022 13:11)
  Albo na taczkę lepszy środek transportu :)
  autor: Hehe

  (26 lipca 2022 10:57)
  Przeżuć się na hulajnogę to wtedy żywopłoty przestaną ci przeszkadzać.
  autor: gość

  (26 lipca 2022 09:25)
  I żywopłoty!
  I koniecznie duuuuuzo duuuuzo żywopłotów blisko drogi, szczególnie przy skrzyżowaniach. Za dobra widoczność nie jest mile widziana.
  autor: Brzeska

  (26 lipca 2022 08:43)
  Możesz się na wieś przeprowadzić jak ci przejścia w mieście przeszkadzają.
  autor: gość

  (26 lipca 2022 08:35)
  Stanowczo za mało przejść, powinno być co najmniej trzydzieści. Sklepy ludzie mają po jednej i drugiej stronie, ksiądz musi mieć blisko itd.No i kasa do budżetu szybciej wpadnie, bo to zawsze ktoś się nie zatrzyma. AHA , bym zapomniał ,asfalt taki jak na fakturze ma być !!!!
  autor: HIHOT

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny