Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
8.6°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Budowa hali na półmetku

13 lutego 2024 08:33 | autor: redakcja
Hala sportowa przy ZPO nr 1 w stanie surowym (fot. Międzyrzec Info)

Budowa hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 1 idzie zgodnie z planowanym harmonogramem - zapewnia wiceburmistrz Paweł Łysańczuk. Obiekt jest już w stanie surowym zamkniętym. Obecnie trwa montaż okien.

- Została wykończeniówka, ale to ogrom prac. Hala będzie gotowa do użytku w czerwcu 2025 roku. Wszystko idzie zgodnie z zaplanowanym harmonogramem – powiedział wiceburmistrz, który spotkał się na placu budowy z dziennikarzami.

Stwierdził, że inwestycja jest ważna nie tylko dla szkolnej społeczności, ale też dla całego miasta, ponieważ w okresie zimowym będzie tam można organizować różnego rodzaju wydarzenia. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Arkadiusz Myszka podkreślił z kolei, że oddanie hali do użytku znacznie poprawi stan infrastruktury sportowej na terenie miasta. Z hali będą korzystać siatkarze, a w okresie zimowym także kluby piłkarskie.

Całkowita wartość inwestycji to około 17,5 mln zł. Miasto na budowę pozyskało 6 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład oraz 5,7 mln zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach projektu Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2023, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wykonawcą jest bialska firma Teksam.

Hala będzie połączona korytarzem z budynkiem Szkoły Podstawowej nr 1. Będzie można w niej grać w piłkę ręczną, koszykówkę czy siatkówkę. Trybuny pomieszczą blisko pół tysiąca osób. Obiekt będzie miał pełne zaplecze z przebieralniami, sanitariatami i umywalniami.

>>>> Foto z placu budowy <<<<

REKLAMA
REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (14 lutego 2024 17:12)
  Jakich włodarzy? Masz na myśli tego urzędniczynę? Trzeba by zadać pytanie za co Kot bierze pobory?
  autor: gość

  (13 lutego 2024 21:55)
  BHP
  Panowie bez kasków na budowie!!!??, w tych czasach to tylko w pcimowie takim jak Międzyrzec. Przepisy dotyczą wszystkich nawet włodarzy!!!
  autor: Ricky Ticky

  (13 lutego 2024 21:44)
  Dokładnie. Urzędasy bedą się bawić...
  autor: Taka prawda

  (13 lutego 2024 21:25)
  A później chlanie włodarzy i kolesiostwa za pieniądze podatników
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny