YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Budują boisko dla ROGO

29 października 2020 09:54:00 | autor: mw
W miejscowości Szachy powstaje nowe pełnowymiarowe boisko, na którym swoje mecze będą rozgrywać piłkarze MKS ROGO Rogoźnica.

ROGO ma problem z boiskiem od momentu budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Rogoźnicy. Klub najpierw rozgrywał swoje mecze na miejskim stadionie w Międzyrzecu Podlaskim, a obecnie korzysta z obiektów TOP-54 Biała Podlaska.

Z pomocą przyszła firma PESAN z Zahajek, która od dłuższego czasu wspiera klub. To ona jest inwestorem, który buduje boisko. Będzie ono zlokalizowane w Szachach czyli już na terenie sąsiedniej gminy Drelów.

- Nie przenosimy klubu z jednej do drugiej gminy, naszą siedzibą nadal pozostaje Rogoźnica. Boisko ma dobrą lokalizację z dobrym dojazdem. Jest to zaledwie 6 kilometrów od Rogoźnicy. W tym tygodniu dosiewaliśmy jeszcze trawę. Mamy nadzieję, że wiosenne mecze będziemy mogli rozgrywać już na nowej murawie – mówi prezes klubu Roman Lipiński.

Dzięki nowemu boisku ROGO może zyskać nowych kibiców z Szach, Puchacz czy Dołhy. Na pewno pomógłby w tym awans do klasy okręgowej. Zespół, który prowadzi trener Piotr Ciejak jest na dobrej drodze ku temu, zajmując obecnie fotel lidera. Jesienią piłkarze z Rogoźnicy wygrali osiem spotkań i tylko jedno zremisowali. Popisywali się przy tym wyjątkową skutecznością, strzelając 47 bramek.

ROGO w rundzie jesiennej pozostało do rozegrania już tylko jedno zaległe spotkanie. Nie byle jakie, bo chodzi o derby gminy Międzyrzec Podlaski. Meczu z Krzną Rzeczyca w pierwotnym terminie nie rozegrano z powodu kwarantanny, na którą trafił jeden z piłkarzy z Rogoźnicy. Nowy termin wskazany przez BOZPN, to niedziela, 15 listopada, godz. 13.

Gospodarzem spotkania będzie Krzna, która w ośmiu dotychczasowych spotkaniach zgromadziła 18 punktów, a do lokalnego rywala traci 7 punktów. Gdyby piłkarzom Krzny udało się rozstrzygnąć zaległe spotkania na swoją korzyść, to na półmetku rozgrywek zniwelują stratę do lidera do 1 punktu.

Emocji w rundzie rewanżowej z pewnością nie zabraknie. I mamy nadzieję, że sprawę awansu do klasy okręgowej zespoły z gminy Międzyrzec będą rozstrzygać między sobą.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (29 października 2020 22:43:18) Kibic Dzięki za korektę. Poprawiliśmy. autor: admin
    (29 października 2020 17:44:33) Krzna nie będzie wiceliderem Nawet gdyby drużyna z Rzeczycy wygrała oba zaległe spotkania to nie uda się jej objąć fotela wicelidera po rundzie jesiennej. Krzna przegrała mecz z Az-bud Komarówka i to ta drużyna jest wiceliderem. Decyduje o tym spotkanie bezpośrednie drużyn, które Krzna przegrała 2:1 autor: Kibic
    (29 października 2020 14:51:40) I bardzo dobrze chwali się takie inwestycje szkoda tylko że stadion nie powstał w gminie Międzyrzec Podlaski ale widocznie gmina Drelów bardziej sportem stoi autor: gość
    logo male