YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Caritas apeluje o pomoc

11 grudnia 2014 18:49:30 | autor: redakcja
W piątek i sobotę (12-13 grudnia) Caritas organizuje VII Ogólnopolską Zbiórkę Żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM”. Wolontariuszy będzie można spotkać także w sklepach (marketach) w Międzyrzecu Podlaskim. Zebrane artykuły spożywcze przekazane zostaną najuboższym jako przedświąteczna pomoc.

Wolontariusze Caritas będą rozdawać przy wejściach do sklepów ulotki informujące o zbiórce. Do specjalnie oznakowanych koszy można będzie wrzucać produkty spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, takie jak: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata i słodycze. Dary te w świątecznych paczkach trafią do osób najbardziej potrzebujących.

Gorąco dziękujemy wszystkim wolontariuszom ze Szkolnych Kół Caritas w ZPO nr 1 oraz ZPO nr 3, którzy biorą udział w zbiórce i w ten sposób pomagają potrzebującym ze swojego terenu. Dziękujemy wszystkim, którzy nie przejdą obojętnie obok kosza z logo Caritas, ale przekażą potrzebującym świąteczny dar od siebie. Podczas poprzedniej zbiórki żywności dobrzy ludzie okazali swoją pomoc. Mamy nadzieję, że i tym razem najubożsi mogą liczyć na ludzką solidarność.

Bartłomiej Pawłowicz

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male