YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Caritas zachęca do pomagania

27 listopada 2019 08:23:17 | autor: redakcja/Caritas
W dniach 6-7 grudnia na terenie diecezji siedleckiej odbędzie się zbiórka żywności w ramach XVII edycji ogólnopolskiej akcji „Tak, POMAGAM!”. W wybranych sklepach żywność zbierać będą wolontariusze Caritasu.

Akcja polega na zbiórce żywności z długim terminem przydatności do spożycia. Lista tego, czym można się podzielić jest długa. Do koszyków będzie można wrzucić takie produkty jak: mąkę, cukier, makaron, ryż, różnego rodzaju kasze, płatki kukurydziane, dania gotowe, olej, dżemy, herbatę, słodycze. Będą dyżurować przy nich wolontariusze Caritas w czerwonych koszulkach i z identyfikatorami. Stanowiska oznaczone zostaną plakatem akcji będą znajdować w wybranych sklepach diecezji siedleckiej. Aby zachęcić do zbiórki, będą rozdawane ulotki z przepisem na pierniki.

- Zebrane produkty przekażemy osobom najbardziej potrzebującym z terenu naszej diecezji. Szczególnie w tym okresie przedświątecznym chcemy pokazać, że mamy serca pełne nadziei i entuzjazmu, by przez te dwa dni zbierać przekazywaną żywność, dzielić się nią i w ten sposób nieść pomoc potrzebującym. Dzięki wolontariuszom i ludziom dobrej woli może uda się by ludziom w potrzebie nie zabrakło tego, czego inni czasem mają w nadmiarze – podkreśla Monika Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej.

Szczegółowe informacje na temat akcji można uzyskać telefonicznie pod numerem 512-936-068. W ubiegłym roku na terenie diecezji siedleckiej udało się uzbierać ponad 27 ton żywności!

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (28 listopada 2019 21:40:17) Szanowni mieszkańcy, bierzcie przykład z Pana Skólimowskiego to prawdziwy filantrop,bardzo pobożny obywatel godny naśladowania!!!!! autor: gość
    logo male