YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Caritas zaprasza wolontariuszy

30 stycznia 2020 09:17:36 | autor: Anna Nowińska (Caritas)
Radość pomagania, świetna atmosfera i bezpłatne szkolenia – to nie jedyne korzyści, jakie czerpią wolontariusze zaangażowani w działania charytatywne Caritas Diecezji Siedleckiej. Organizacja zaprasza do Centrów Wolontariatu w Białej Podlaskiej i Siedlcach.

fot. Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

- Zostać wolontariuszem może każdy. Potrzeba tylko chęci i czasu. W zamian gwarantujemy mnóstwo okazji, by się sprawdzić i zrobić coś dobrego dla innych – mówi Monika Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej. I dodaje: – Idealny wolontariusz to ten, który nie tylko dysponuje wolnym czasem i pragnie nieść pomoc, ale również ma w sobie poczucie odpowiedzialności.

Na ochotników czekają projekty „Po domach” (pomoc starszym, chorym, samotnym, niepełnoprawnych i dzieciom w ich domach, poprzez udzielanie korepetycji, robienie zakupów, opiekowanie się dziećmi), „W organizacji” (pomoc w świetlicach dla dzieci, w Domu Dziecka, w Wiosce Dziecięcej, w hospicjum) i wolontariat akcyjny, czyli np. udział w zbiórce żywności, przygotowywaniu paczek świątecznych, koncertach charytatywnych czy w realizacji kolonii letnich dla dzieci.

Obecnie w Centrach Wolontariatu (Caritas Diecezjalna prowadzi Centrum Wolontariatu również w Parczewie) organizacji działa ok. 250 wolontariuszy.

Zapisy odbywają się w Centrach Wolontariatu w Siedlcach (ul. Bpa I. Świrskiego 57, tel. 510-756-437) i w Białej Podlaskiej (ul. Warszawska 15, tel. 512-936-068).

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male