YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Chcą ożywić miejscowy ogródek jordanowski

13 lipca 2021 12:42:17 | autor: Anna Ostapiuk
Mieszkańcy Tłuśćca pod wodzą Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Tuściec pracują nad poprawą użyteczności i atrakcyjności miejscowego ogródka jordanowskiego, który powstał w wyniku wspólnej potrzeby posiadania własnego zakątka służącego jako centrum społecznej aktywności. Trwa zbiórka pieniężna, dzięki której możliwe będzie przeprowadzenie warsztatów dla młodzieży, zakup farb i wykonanie muralu na przylegającej do ogródka ścianie. Zachęcamy do wsparcia tej ciekawej inicjatywy.

Mieszkańcy Tłuśćca proszą o wsparcie przy pracach renowacyjnych w miejscowym ogródku jordanowskim (fot. SILT Tłuściec)

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Tłuściec zorganizowało zrzutkę pod hasłem "Młodzi muralem ożywią ogródek jordanowski", której celem jest zgromadzenie środków na realizację spontanicznej inicjatywy ukierunkowanej na aktywizację lokalnej społeczności. Ogłoszono konkurs dla dzieci i młodzieży na projekt muralu mającego ożywić dość nieciekawie wyglądającą ścianę przylegającą do ogródka, który pełni w miejscowości funkcję centrum aktywności. Znajduje się tam m.in. siłownia zewnętrzna, miejsce do gry w tenisa stołowego i szachy, a przede wszystkim ławeczki, na których można wspólnie porozmawiać i miło spędzić czas ze znajomymi i sąsiadami. - Akcja jest spontaniczna i wynika z potrzeby chwili, jako sołectwo nie mamy zabezpieczonych środków na jego realizację i w tym momencie zwracamy się do wszystkich, którym leży na sercu rozwój i aktywność naszych młodszych mieszkańców, a jednocześnie chcieliby wnieść swoją cegiełkę w powstanie obrazu autorstwa młodych twórców, o wpłaty na ten cel - proszą o wsparcie organizatorzy zbiórki.

W ramach inicjatywy zaplanowano warsztaty artystyczne, w wyniku których dzieci i młodzież zdobędą niezbędną wiedzę do wykonania muralu. Zebrane środki pomogą przeprowadzić warsztaty i pokryć honorarium instruktorów oraz zakup potrzebnych farb i materiałów. Liczy się każda złotówka, która przybliży organizatorów i uczestników do realizacji tej ciekawej akcji.

Link do zbiórki znajduje się tutaj ⇒ Młodzi muralem... Zachęcamy do wsparcia nawet niewielką kwotą. Obecnie zebrano 12% zaplanowanej kwoty, tj. 506 zł z 4.000 zł, do końca zbiórki pozostało 10 dni. Wpłaty można dokonać m.in. blikiem, GPay oraz za pomocą bankowości elektronicznej i tradycyjnego przelewu 

 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male