YouTube Facebook fotogalerie
Region

Coraz bogatsza infrastruktura drogowa

25 listopada 2020 19:14:37 | autor: Anna Ostapiuk
W gminach Drelów i Międzyrzec w ostatnim czasie dużo się dzieje wokół infrastruktury drogowej. Kolejne drogi zyskują na atrakcyjności: nawierzchnia asfaltowa, nowe nazwy, a przede wszystkim duży komfort dla użytkowników.

Niedawno zakończyła się budowa drogi wewnętrznej w Rzeczycy. Piaszczysta ulica Kolejowa o długości 630 m została pokryta dywanem asfaltowym. Realizacja inwestycji pochłonęła ponad 250 tys. zł.

Kolejna z ulic w tej samej miejscowości zyskała nową nazwę - Dębowa, którą przyjęto podczas ostatniej sesji RG. Rzeczyca jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się miejscowości w gminie Międzyrzec Podlaski.

W gminie Drelów trwają jednocześnie prace drogowe w dwóch miejscowościach. W Drelowie droga dotąd tylko utwardzona, wiodąca do Horodka, czyli miejsca kultu św. Onufrego, obecnie jest w trakcie pokrywania dywanem asfaltowym. Powstaje gładki kilometrowy odcinek, na którego realizację przeznaczono ponad 730 tys. zł, z czego ponad 580 tys. to dofinansowanie rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

W miejscowości Żerocin, w ramach finansowania powiatu bialskiego na kwotę ponad 570 tys. zł, nową nawierzchnię asfaltową zyskała droga powiatowa na odcinku o długości 1,715 km. 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male