Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-0.3°C
Kontakt
Region

Coraz więcej cudzoziemców

19 grudnia 2021 10:18 | autor: Małgorzata Korba/ZUS

Stale rośnie liczba obcokrajowców pracujących legalnie w województwie lubelskim. Na koniec października w rejestrze ZUS w regionie było ponad 27,7 tys. cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych.

To o niemal 1,6 tys. osób więcej niż pod koniec wakacji. Przybywa przede wszystkim obywateli Ukrainy. Stanowią 64 procent z wszystkich ubezpieczonych z obcym paszportem w naszym regionie. Na koniec października było ich już ponad 17,6 tys.

Na drugim miejscu niezmiennie Białorusini, których liczba wzrosła do niemal 7,1 tys. Początek tego rankingu uzupełnia 470 obywateli Rosji i 321 obywateli Gruzji. W sumie w rejestrze lubelskiego ZUS jest przynajmniej po kilku ubezpieczonych z ponad 70 państw.

Nadal większość cudzoziemców (około 62 procent) pracuje na umowę o pracę. Grupa pracowników od wakacji zwiększyła się o przeszło osiemset osób. Wzrost notowany jest także wśród obcokrajowców na umowach-zleceniach. W zasadzie bez zmian pozostaje natomiast liczba cudzoziemców wykonujących własną działalność gospodarczą.

W skali całego kraju liczba obcokrajowców z ubezpieczeniem społecznym w ZUS wynosiła na koniec października prawie 872 tys. Jeżeli w kolejnych miesiącach utrzyma się tegoroczne tempo wzrostu, to w drugiej połowie przyszłego roku w rejestrach ZUS będzie już milion cudzoziemców.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny