Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
0°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Cracov Duo zagra w Międzyrzecu

2 października 2021 11:48 | autor: Redakcja

Szkoła Muzyczna im. K. Kurpińskiego zaprasza miłośników muzyki na koncert z cyklu “Z klasyką przez Polskę”. Wystąpi duet Jan Kalinowski (wiolonczela) i Marek Szlezer (fortepian), który ma za sobą koncerty na najbardziej prestiżowych estradach świata. Wstęp wolny.

Magazyn The Strad napisał o nich: „Kalinowski i Szlezer, przyjaciele z czasów dzieciństwa, dysponują wyjątkowo naturalnym darem wzajemnego porozumienia, a ich grę cechuje zwracająca uwagę jakość wykonania, która nadaje życie muzyce”.

Artystów połączyła nie tylko przyjaźń, lecz także edukacja w Krakowie i Paryżu. Oficjalną nazwę – Cracow Duo – zespół przyjął blisko dwadzieścia lat temu. W tym czasie zyskał sobie uznanie publiczności, a także krytyków polskich i zagranicznych.

Muzycy występowali na najbardziej prestiżowych estradach świata m.in. w Seoul Arts Center w Seulu, Alfred Newman Hall w Los Angeles, Carnegie Hall w Nowym Jorku, Palacio de Bellas Artes w Meksyku, Salle Cortot w Paryżu, St.Martin-in-the-Fields w Londynie i Concertgebouw w Amsterdamie. W roku 2019 otrzymali nagrodę Global Music Awards Outstanding Achievement dla najlepszego duetu w kategorii Muzyka Klasyczna.
Jan Kalinowski i Marek Szlezer zagrają w międzyrzeckiej Szkole Muzycznej w czwartek, 7 października. Koncert rozpocznie się o godz. 17. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą zainteresowanych o wcześniejsze odebranie bezpłatnych zaproszeń w sekretariacie szkoły przy ulicy Lubelskiej 67.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny