Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
12.1°C
Kontakt
Region

Czemu warto zdecydować się na projekt mroźni wraz z montażem?

31 stycznia 2023 14:12 | autor: Artykuł sponsorowany

Odkąd w 1859 roku została wynaleziona komora chłodnicza, przechowywanie artykułów spożywczych, które szybko ulegają zepsuciu, stało się prostsze. Postęp technologiczny sprawił, że obecnie mroźnie i chłodnie są bardziej skomplikowane i zostały wyposażone w specjalistyczne instalacje oraz urządzenia odpowiedzialne za wytwarzanie i utrzymywanie niskiej temperatury. Aby dobrze spełniały swoją rolę, muszą być dostosowane do potrzeb i warunków oraz prawidłowo zamontowane. Czy warto zdecydować się na ich projekt z montażem? W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Co to jest komora chłodnicza i gdzie się ją stosuje?

Komora chłodnicza jest przestrzenią wydzieloną za pomocą specjalistycznych przegród, które zapewniają izolację termiczną i paroszczelność, dzięki czemu produkty tam składowane są dłużej świeże i nie tracą swoich właściwości odżywczych. Komory te wyposażone są w agregat chłodniczy oraz chłodnicę, które obniżają temperaturę wewnątrz i utrzymują jej stałą wartość o każdej porze dnia i nocy. Są wykorzystywane między innymi w branży spożywczej, gastronomicznej i medycznej.

Profesjonalny projekt mroźni i chłodni

Każdy projekt mroźni czy chłodni jest inny i wymaga uwzględnienia różnych procesów typowych dla określonej branży. Wpływa to na to, że wbrew pozorom jest to skomplikowane zadanie, które najlepiej powierzyć doświadczonym specjalistom, posiadającym odpowiednie wykształcenie i wieloletnie doświadczenie. Planując chłodnię, biorą oni pod uwagę przede wszystkim jej przeznaczenie, rodzaj produktów, które będą tam składowane, czas magazynowania, rozmiar pomieszczenia, warunki techniczne budynku, temperaturę wyjściową, maksymalną temperaturę chłodzenia oraz zyski ciepła.

Ważne jest także zapewnienie odpowiedniej wentylacji i wilgotności. Doświadczeni w tym zakresie specjaliści znają zasady dobierania poszczególnych elementów i podzespołów, tak aby cały system był funkcjonalny i bezpieczny, a przy tym mieścił się w zaplanowanym przez klienta budżecie, spełniał wymogi budowlane i przepisy prawne. Chcąc mieć pewność, że projekt mroźni lub chłodni bierze pod uwagę wszystkie wymagane kryteria i będzie dostosowany do indywidualnych wymagań, warto powierzyć go specjalistom z MRPro.

Sprawny montaż mroźni i chłodni

Montaż mroźni lub chłodni zawsze powinien być zgodny z projektem i realizowany przy zachowaniu odpowiednich zasad przez wyspecjalizowanych monterów posiadających wiedzę i doświadczenia w tej branży. W jego skład wchodzi także asysta w trakcie pierwszego uruchomienia, profesjonalne szkolenie oraz doraźne wsparcie techników. Nie warto iść w tym przypadku na skróty.

Projekt z montażem mroźni – gwarancją sukcesu inwestycji

Najlepszym rozwiązaniem jest podpisanie umowy na projekt i montaż z jednym wykonawcą. Pomoże to uniknąć błędów, ponieważ w obrębie jednej firmy projektanci i montażyści mają wypracowane spójne zasady dotyczące procesu realizacji zamówienia. Wszelkie modyfikacje będą wykonane o wiele łatwiej i szybciej. Dzięki kompleksowemu zamówieniu możemy też liczyć na korzystniejszą ofertę cenową.

Powierzenie projektu i montażu mroźni jednemu wykonawcy to same korzyści wynikające z kompleksowej obsługi zamówienia. Firma ta bierze pełną odpowiedzialność za cały proces począwszy od doradztwa, poprzez wykonanie projektu, do jego realizacji. Decydując się na współpracę z profesjonalistami takimi jak MRPro, mamy pewność, że pracują tam fachowcy, którzy dobiorą optymalne rozwiązanie dedykowane pod konkretnego klienta.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny