Cztery nowe strefy aktywności
Dzięki znacznemu dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w gminie Drelów powstaną otwarte strefy aktywności w czterech miejscowościach.
Podczas V sesji Rady Gminy Drelów przyjęto uchwałą zmiany w budżecie 2019 r. dotyczące m. in. dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę czterech otwartych stref aktywności w Drelowie, Dołdze, Szóstce i Żerocinie. Lokalizacje siłowni zewnętrznych zaplanowano w sposób następujący: Drelów – park przed Urzędem Gminy, Dołha – plac szkolny, Szóstka – plac przy Domu Ludowym, Żerocin – plac szkolny.
Łączna wartość tej inwestycji sięga 206.245,00 zł, z czego kwota dofinansowania to 138 800,00 zł, natomiast wkład gminy wyniesie 67.445,00 zł. Wkrótce nastąpi podpisanie stosownej umowy, a inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca tego roku.
Dodaj komentarz:
Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
Najczęściej czytane
3
Tragiczny finał podróży. Auto uderzyło w drzewo i stanęło w płomieniach
Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek około godz. 10:00 na drodze między Zahajkami a Żerocinem. Samochód osobowy zjechał z jezdni, uderzył w drzewo, a następnie stanął w ogniu. Kierowcy nie udało się uratować.
1
Dziki spacer przez Międzyrzec. Odyniec miał własny plan na czwartek
Prawdziwy twardziel pojawił się w czwartek, 4 czerwca, na ulicy Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Młody odyniec ważący około 80 kilogramów urządził sobie spacer przez miasto, a później przez kilka godzin skutecznie opierał się próbom uśpienia i wywiezienia do lasu.
Ostatnio komentowane
2
Czy da się pogodzić wielkopowierzchniową produkcję zwierzęcą z interesem społecznym?
Gmina Międzyrzec Podlaski jest gminą typowo rolniczą, choć w ostatnich latach obserwuje się diametralną zmianą charakteru gospodarstw rolnych, w szczególności ukierunkowanych na hodowlę zwierząt. W wielu miejscowościach zanikły drobne przydomowe hodowle, a ich miejsce zajmują wielkokubaturowe budynki inwentarskie mieszczące liczne stada, głównie drobiu. Dla jednych sposób na biznes lub dostosowanie się do wymogów nowoczesnego rolnictwa, dla innych - uciążliwość i obawa o środowisko naturalne. W latach 2010-2026 na terenie gminy Międzyrzec Podlaski powstało 85 ferm drobiu. Jaki jest ich odbiór społeczny i czy podobne inwestycje postrzegane są tylko negatywnie?
Podobne artykuły:
1
Droga Drelów - Żerocin. Trwa opracowanie dokumentacji
Firma Inbud Control z Białej Podlaskiej opracowuje projekt techniczny drogi powiatowej, która połączy Drelów i Żerocin, dwie miejscowości gminy Drelów. Obecnie jest to droga piaszczysta, w części z betonowych płyt, wijąca się wzdłuż pół i łąk pomiędzy miejscowościami.
0
Poznaj swoich radnych: Mirosław Magier
62-letni Mirosław Magier dzięki zaufaniu mieszkańców Szóstki już po raz kolejny będzie reprezentował ich interesy w radzie gminy Drelów. Ma jasno sprecyzowaną wizję działania opartą na zauważanych potrzebach zarówno własnej miejscowości, jak i pozostałych wchodzących w skład gminy. Zamierza skupić się przede wszystkim na zadaniach infrastrukturalnych.
3
Dołha doczekała się nowej drogi
Mieszkańcy Dołhy mają kolejny powód do radości, ponieważ długo oczekiwana droga w miejscowości, tzw. Zagumienie, została już pokryta asfaltem i znacząco poprawi komfort życia jej użytkowników. To jedno z zadań zrealizowanych dzięki środkom z pierwszego rozdania Polskiego Ładu, na wykonanie czekają trzy kolejne.
0
Przywracają świetność kolejnym miejscom pamięci
Odrestaurowany w czynie społecznym krzyż morowy ponownie stanął na straży wioski i pamięci ofiar historycznej epidemii. Mieszkańcy Żerocina rozpoczynają działania w kierunku przywrócenia porządku na cmentarzu cholerycznym. Poszukują również informacji o osobach, które zostały na nim pochowane.
0
140
Rolnicy z gminy Drelów podziękowali za plony
Tradycyjnie, jak co roku, rolnicy uroczyście świętowali zakończenie prac polowych. Tegoroczne dożynki gminy Drelów odbyły się 8 września w Szóstce. Każdy z gości znalazł coś dla siebie: smaczne kulinaria, pięknie wykonane wieńce, obfite stoiska, zabawy dla dzieci i ciekawe występy sceniczne, a to wszystko przy wyjątkowej, słonecznej pogodzie.