6.7°C

Cztery punkty z Orlętami

2 czerwca 2014 20:11 | autor: red.
Orlęta Łuków - Huragan Międzyrzec 1:4

Juniorzy starsi Huraganu Międzyrzec zremisowali z Orlętami-Spomlek Radzyń Podlaski 1:1 oraz pokonali Orlęta Łuków 4:1.

W I Wojewódzkiej Lidze Juniorów Starszych do rozegrania pozostały już tylko dwie kolejki spotkań. Debiutujący w tych rozgrywkach zespół Huraganu walczy o 4 miejsce. Tydzień temu nasi piłkarze rywalizowali z radzyńskimi Orlętami. Spotkanie było wyrównane, choć nieco więcej okazji do strzelenia bramek mieli międzyrzeczanie. Stąd niedosyt, że udało się wywalczyć tylko jeden punkt. Bramkarza gości próbowali pokonać m.in. Piotrek Wojtczuk, Krystian Kociszewski, Kuba Skrodziuk i Filip Kwaśniewski. Bezbramkowy rezultat utrzymywał się jednak aż do 72 minuty. Prowadzenie objęli wtedy piłkarze z Radzynia, po strzale z rzutu wolnego. Wyrównał w 86 minucie Wojtczuk, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, wykonywanego przez Marcina Tkaczuka.

W ostatnią sobotę Huragan grał na wyjeździe z Orlętami Łuków. Zaczęło się nieciekawie, ponieważ już w piątej minucie po kontrze gospodarzy Konrad Jóźwik musiał wyciągać piłkę z siatki. Wyrównał w 21 minucie Michał Kurenda. Na kolejne bramki trzeba było czekać do drugiej połowy. W 65 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Filipa Kwaśniewskiego strzałem głową bramkarza gospodarzy pokonał Wojtczuk. W ciągu kolejnych czterech minut, dwukrotnie do siatki Orląt trafiał Kurenda po podaniach Wojtczuka.

- Sytuacji mieliśmy dużo więcej i mogliśmy wygrać wyżej, jednak uczulałem chłopaków, aby grali spokojnie – mówi trener Jacek Syryjczyk. - Gospodarze grają ostro, jesienią, gdy odpowiedzieliśmy tym samym, to skończyło się na kilku kartkach żółtych i czerwonych. Tym razem nie było sensu, aby ryzykować tym bardziej, że czeka nas jeszcze jeden ważny mecz z Ładą Biłgoraj – dodaje trener.

W 25 kolejce, która zostanie rozegrana 7 czerwca Huragan pauzuje. Z Ładą zagra w ostatniej kolejce, 14 czerwca, na własnym boisku (godz. 11). Jacek Syryjczyk zapowiada, że będzie chciał wzmocnić juniorami kadrę pierwszego zespołu. Zapewne stanie się tak już w najbliższą niedzielę w spotkaniu klasy okręgowej pomiędzy Huraganem a Sokołem Adamów.

Huragan Międzyrzec - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 1:1 (0:0)

Bramki: Wojtczuk 86 – 72

Huragan: Jóźwik - Skrodziuk (75' Szostkiewicz), Marczuk, Mojs, Grabowski - Kwaśniewski F., (84' Tkaczuk M.), Olszewski (55' Kociszewski P.), Kurenda, Korgol - Wojtczuk, Kociszewski K.

Orlęta Łuków - Huragan Międzyrzec 1:4 (1:1)

Bramki dla Huraganu: Kurenda 21, 66 i 69, Wojtczuk 65

Bramka dla Orląt: 5

Huragan: Jóźwik - Skrodziuk, Marczuk, Grabowski, Kwaśniewski F. - Zaniewicz H. (46' Tkaczuk M.), Mojs, Kurenda, Korgol - Wojtczuk, Kociszewski P. (19' Wójcik 75' Szostkiewicz)