11.9°C

Czwarty turniej szachowy o puchar burmistrza

13 października 2018 23:59 | autor: MUKS Gambit
Czwarty turniej o puchar burmistrza w szachach szybkich i błyskawicznych (fot. MUKS Gambit)

W niedzielę, 7 października 2018 roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w czwartym turnieju z cyklu "Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych" sponsorowanym przez firmę cukierniczą dr Gerard rywalizowało 50 szachistów.

W klasyfikacji open, po raz kolejny, zwyciężył Ignat Bogdanow z Ukrainy. Drugie miejsce zajął Hubert Goławski z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego, a trzecie Michał Łosicki.

Wśród juniorów do lat 14 najlepszym szachistą okazał się Wojciech Kakowski z Siedlec, natomiast w klasyfikacji juniorek do lat 14 zwyciężyło Aleksandra Szyszko z naszego klubu.

W klasyfikacji chłopców do lat 10 wygrał Bartosz Walaszek z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego, a klasyfikację dziewcząt Anna Oleksiuk z MUKS Gambit.

Wśród najmłodszych szachistów, którzy nie przekroczyli ósmego roku życia wygrał Szymon Suska reprezentujący S. Sz. Szachpol Łuków, natomiast pierwsze miejsce wśród dziewcząt zajęła Julia Golec reprezentująca nasz Klub. Tym razem najmłodszym uczestnikiem zawodów był niespełna sześcioletni Szymon Zdanowski z Wiśniewa, który pomimo młodego wieku zdobył 3,5 pkt.

Organizator w imieniu Sponsora, Patrona i swoim zaprasza na kolejny turniej, który przeprowadzony zostanie 18 listopada 2018 roku.