YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Czytanie łączy pokolenia

4 grudnia 2019 18:56:26 | autor: Anna Ostapiuk
Uczniowie klas I-III, ich rodzice, dziadkowie i nauczyciele wzięli udział w akcji wspierającej rozwój zainteresowań czytelniczych pod hasłem "Czytanie łączy pokolenia".

Akcja czytelnicza "Czytanie łączy pokolenia" w SP w Drelowie (fot. A. Ostapiuk, Międzyrzec.info)

- Mamy tu dziś uczniów, ich rodziców i dziadków. Na dzisiejszej imprezie dowiemy się, jaką radość dzieci czerpią z czytania - tymi słowami powitała zgromadzonych na uroczystości jej organizatorka, bibliotekarz Anna Kondraciuk.

Uczniowie klas I-III zaprezentowali mniej i bardziej znane wiersze z literatury dziecięcej i piosenki promujące czytelnictwo. Zapoznali się również z ciekawym materiałem video ukazującym proces pisania, ilustrowania, składu i wydania książki przez wydawnictwo. Bibliotekarz Anna Kondraciuk omówiła kilka najchętniej wypożyczanych przez dzieci pozycji książkowych, zapraszając do ich czytania, a wspólne rymowanki i zagadki o tematyce czytelniczej stworzyły klimat sprzyjający rozwijaniu zainteresowania literaturą i zachęcaniu do częstego korzystania z zasobów biblioteki.

- Mam nadzieję, że dzieci zachęciły nie tylko swoich kolegów i koleżanki do sięgania po książki i ich częstego czytania, ale również rodziców i dziadków, by w wolnej chwili wybrali książkę zamiast telewizora - podsumowała spotkanie dyrektor Szkoły Podstawowej w Drelowie Dorota Sawczuk - Spotkania pokoleniowe, które w naszej szkole stały się już tradycją, będziemy kontynuować w przyszłych latach.


Czytanie połączyło pokolenia w Drelowie


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male