YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Czytelnicze spotkania przedszkolaków z Kożuszek

5 lutego 2019 23:15:39 | autor: Anna Ostapiuk
Przedszkolaki oddziału przedszkolnego w Kożuszkach, w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, wspólnie z rodzeństwem, rodzicami i dziadkami odkrywały przed małym pluszowym misiem tajemnice świata książek.

Czytelnicze spotkania przedszkolaków z Kożuszek (fot. UG Międzyrzec Podlaski)

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury” to ogólnopolski projekt edukacyjny przygotowany przez Wydawnictwo Mac, wspierane przez partnerów Bliżej Przedszkola oraz Rodzicowo.pl. Celem programu jest zainaugurowanie czytelnictwa w przedszkolach i grupach przedszkolnych, a także promowanie dobrych nawyków w rodzinie, związanych z zainteresowaniem literaturą już od najmłodszych lat. Pomysłodawca projektu, Aneta Konefał, sama jest dyrektorem przedszkola w Kolbuszowej, zatem opracowany przez nią program doskonale wpisał się w potrzeby zauważalne w wielu placówkach w całej Polsce.

W ramach projektu przedszkolaki z Kożuszek wzięły udział w spotkaniach czytelniczych, podczas których zaproszeni goście: dyrektor szkoły Zenon Domański, ks. Franciszek Klebaniuk, sołtys wsi Kożuszki Teresa Kokoszkiewicz, radny gminy Międzyrzec Podlaski Maciej Tymoszuk oraz pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzewicy, przeczytali wiele ciekawych książek. Na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil przedszkolaki wręczały gościom własnoręcznie wykonane maskotki. Na spotkaniach dzieciom towarzyszył mały pluszowy miś, który następnie wędrował do domu każdego dziecka, gdzie brał udział w rodzinnym czytaniu ulubionych książeczek. Dzieci prowadziły specjalny dziennik, w którym przygotowały barwne ilustracje przedstawiające zapamiętane wydarzenia z książki. Potwierdzeniem udziału w projekcie jest uzyskanie certyfikatu.

 

REKLAMA
reklama


Czytelnicze spotkania przedszkolaków z Kożuszek


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male