YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Dachowanie w Przychodach

8 kwietnia 2021 20:05:32 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Do groźnego wypadku doszło w środę po południu w Przychodach. BMW zjechało do przydrożnego rowu i dachowało. Policjanci mają powody, aby przypuszczać, że kierujący autem 22-latek był nietrzeźwy.

7 kwietnia po godz. 18 dyżurny międzyrzeckiego komisariatu został powiadomiony o „dachowaniu pojazdu”, do którego doszło w miejscowości Przychody. Z relacji świadka wynikało, że uczestnicząca w zdarzeniu kobieta została zabrana do szpitala przez innego kierowcę. Początkowo z uzyskanych informacji wynikało, że to poszkodowana kierowała BMW. Policjanci jednak szybko ustalili, że w rzeczywistości była jedynie pasażerką auta.

O kierowanie samochodem podejrzewany jest natomiast 22-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica. Mężczyzna zatrzymano do wyjaśnienia. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci wykonali badanie retrospektywne, które pozwoli określić stan w jakim znajdował się 22-latek w chwili zdarzenia.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat, przy czym minimalny okres na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata – przypomina komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (9 kwietnia 2021 03:58:20) idzie lato daj zyc gosciu nie kazdy wypadek to bawarka xd jak zbudowałeś sobie chate na srodku drogi to będziesz miał saunę albo pustynie^^ I cant fucking help you:D autor: pies na baby magnes na bravy
    (8 kwietnia 2021 21:58:52) Jajor Pijaki jerzdzo uguem po wsiach odrazu powinni dozywotnio prawko takim zabierac autor: Major
    (8 kwietnia 2021 21:42:00) Dlaczego mnie to nie dziwi. Kolejny pajac po kielonie i znowu te bmw... autor: gość
    logo male