Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
22.9°C
Kontakt
Region

Nasz region musi mieć silnego przedstawiciela

7 czerwca 2024 15:14 | autor: Materiał wyborczy

O miejsce w europarlamencie zawalczy w tegorocznych wyborach poseł z naszego regionu. Kim jest i jak planuje zadbać o nasze interesy w Parlamencie Europejskim zapytaliśmy samego kandydata - Dariusza Stefaniuka.

W Międzyrzecu Podlaskim nie muszę pana przedstawiać, ale warto w kilku słowach przypomnieć pana dorobek, czyli kim jest kandydat do europarlamentu Dariusz Stefaniuk?

Jestem absolwentem politologii na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego i menedżerskich studiów podyplomowych w warszawskiej SGH . Rozpoczynałem karierę zawodową jako radny miasta Biała Podlaska, wiceprzewodniczący rady oraz dyrektor biura poselskiego Adama Abramowicza. W 2014 roku zostałem prezydentem Białej Podlaskiej a cztery lata później wicemarszałkiem województwa lubelskiego. Obecnie już po raz drugi, dzięki zaufaniu mieszkańców naszego regionu, pełnię mandat posła na Sejm RP.

Poseł, żeby był skutecznym politykiem musi rozumieć problemy swoich wyborców oraz doskonale znać mechanizmy funkcjonowania aparatu administracji na każdym poziomie. Czy pan jest takim politykiem?

Dzięki doświadczeniu w pracy samorządowca doskonale rozumiem, jakie są potrzeby mieszkańców Białej Podlaskiej czy właśnie Międzyrzeca Podlaskiego. Pozostaję w ścisłej współpracy z włodarzami i są tego efekty. W czasach rządów Prawa i Sprawiedliwości do Polskich Wschodniej popłynęły miliony złotych, w dużej mierze przeznaczone na zaniedbaną infrastrukturę drogową. Nikt wcześniej nie poczuwał się do zainteresowania o dobre drogi i nowe arterie. Rozpoczęliśmy budowę autostrady A2, ale również obwodnicy wschodniej Międzyrzeca, która jest tak niezbędna i oczekiwana.

Pieniądze z programu Polski Ład były realnym i ogromnym wsparciem. W całym powiecie bialskim wspólnie z miastem Biała Podlaska łączna kwota przyznanych środków wyniosła 206 milionów zł, w powiecie radzyńskim i mieście Radzyń Podlaskim ponad 72 miliony zł, a w powiecie parczewskim razem z miastem Parczew i gminą Parczew 89 milionów, co w sumie daje prawie 370 milionów zł, które spłynęły do naszego regionu.

Niedawno wybraliśmy pana na posła sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Czemu mielibyśmy teraz poprzeć pana kandydaturę na europosła?

Mandat europosła może wydawać się dla niektórych ciepłą posadką ale ja traktuję te wybory i nową misję z wielką odpowiedzialnością. Nie interesuje mnie spoczywanie na laurach. Mam ambitne cele i ideały, z których najważniejsze dotyczą przywrócenia odpowiedniej rangi i wspaniałości Polsce Wschodniej. Przypomnijmy, że przed II wojną światową to właśnie my byliśmy centrum Polski. Tutaj zawsze najmocniej biło serce naszej Ojczyzny, dlatego naszemu regionowi należy się przywrócenie zasłużonej pozycji, a nie łatka najbiedniejszego miejsca w Unii Europejskiej. Unijne pieniądze muszą popłynąć na rozbudowę suchego portu w Małaszewiczach, na budowę nowych dróg, wsparcie przedsiębiorców, infrastrukturę służącą rekreacji i wygodzie życia. Mieszkańcy lubelszczyzny, w tym również powiatu bialskiego i Międzyrzeca, zasługują na godne życie.

Czy uważa pan, że posiada odpowiednie kompetencje, aby odnaleźć się w maszynce biurokratycznej Unii Europejskiej?

Znam doskonale mechanizmy funkcjonowania parlamentu - zarówno krajowego, jak również europejskiego. W trakcie całej kariery zawodowej poznałem wielu europosłów, zdobywałem niezbędne doświadczenie i kontakty, które z pewnością wykorzystam w Europarlamencie. Otrzymałem również wielkie wsparcie i poparcie w tej kampanii od liderów Prawa i Sprawiedliwości - m.in. Beaty Szydło czy Przemysława Czarnka, na których doświadczeniu i opiniach zawsze mogę polegać.

Mówi się, że obecne wybory do Parlamentu Europejskiego są szczególnie ważne dla obywateli Unii Europejskiej, w tym dla mieszkańców powiatu bialskiego. Dlaczego warto w nich wziąć udział?

Przez 20 lat polskiego członkostwa nie było tak wyraźnej, granicznej sytuacji. I to również w sensie dosłownym, bo jak wiemy ważą się losy bariery ochronnej na granicy z Białorusią, której UE niestety nie chciała wesprzeć. Musimy postawić na bezpieczeństwo naszych granic i Unia też musi to sobie wyraźnie uświadomić, bo jest to zarazem wschodnia granica całej Wspólnoty. Nasze bezpieczeństwo to również troska o to, aby rozwiązania w stylu Zielonego Ładu, przyniosły więcej pożytku niż strat. Aby nie ucierpiały na nich polskie interesy, polscy przedsiębiorcy i rolnicy. Wreszcie swoją szczególną uwagę musimy również zwrócić na problem migracji i politykę UE w tym zakresie, która mówiąc delikatnie jest dosyć niepokojąca. Nie może być zgody na przymuszanie Polaków do przyjmowania osób z innego kręgu kulturowego, których poglądy na wiarę i światopogląd stanowią zagrożenia dla naszego bezpieczeństwa.

Z Brukseli do Międzyrzeca Podlaskiego to ponad 1400 km. Jak daleko sięga ramię europosła, czyli co konkretnie poseł Parlamentu Europejskiego Dariusz Stefaniuk będzie mógł zdobić dla Międzyrzeca Podlaskiego i jego najbliższej okolicy?

Już będąc posłem dowiodłem wielokrotnie, że możemy skupić uwagę na Polsce Wschodniej, naszym oczku w głowie. Wspomniałem o inwestycjach z Polskiego Ładu, które przyniosły wielomilionowe profity dla całego regionu. Fundusze unijne to kolejna szansa na zwiększenie możliwości inwestycyjnych ale również dofinansowanie niezbędnych projektów, jak chociażby obwodnica wschodnia Międzyrzeca. Będę o nie walczył w Europarlamencie. Nasz region musi mieć silnego przedstawiciela, który z odwagą będzie zabiegał o jego sprawy. Jestem człowiekiem stąd, tutaj się urodziłem, wychowałem, założyłem rodzinę i pracuję. Nikt inny nie może dać gwarancji większej troski o Polskę Wschodnią.

https://www.facebook.com/watch/?v=981206096988293

---------------------------------

Sfinansowano ze środków KW Prawo i Sprawiedliwość

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (14 czerwca 2024 06:38)
  W zdrowiu!!! Pan Franciszek i Sawicki to najmądrzejsi w PSL.
  autor: gość

  (13 czerwca 2024 21:03)
  Niech żyje Franciszek Jerzy Stefaniuk 100 lat !!!!!!!
  autor: gość

  (11 czerwca 2024 04:40)
  Gościu 20:26, Już nie kochasz Skulimowskiego?
  autor: gość

  (10 czerwca 2024 23:54)
  NAPISALI ale NIC O MIĘDZYRZECU i DLA MIEDZYRZECA> "Pieniądze z programu Polski Ład były realnym i ogromnym wsparciem. W całym powiecie bialskim wspólnie z miastem Biała Podlaska łączna kwota przyznanych środków wyniosła 206 milionów zł, w powiecie radzyńskim i mieście Radzyń Podlaskim ponad 72 miliony zł, a w powiecie parczewskim razem z miastem Parczew i gminą Parczew 89 milionów, co w sumie daje prawie 370 milionów zł, które spłynęły do naszego regionu.
  autor: gość

  (10 czerwca 2024 22:07)
  Stefaniuk idolem Międzyrzeca!!!!!!
  autor: gość

  (10 czerwca 2024 20:31)
  Czy Stefaniuk wygrał w Międzyrzecu czy dostał więcej głosów niż a Białej?
  autor: gość

  (10 czerwca 2024 20:26)
  Pan Stefnuk ma ogromne poważanie w Międzyrzecu ależ go uwielbiają mieszkańcy naszego miasta
  autor: gość

  (10 czerwca 2024 19:56)
  qhhwbwb
  Yagwgg
  autor: hqhh

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny